Pari.com.mk

Време зa читање: 4 минути Граѓаните по основа на надомест на штети за извршени претплати на пензии треба да вратат 3,7 милиони евра, открива Државниот завод за ...
сите 105 | | | веќе видена

Време зa читање: 13 минути Воените дејствија во Украина првично негативно се одразија врз тргувањето на берзата, но по кусиот прекин се продолжи со редовно ...
сите 14 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Сопственикот на Фејсбук, Мета, тужен за објавување крипто реклами за измама од страна на австралискиот регулатор. Австралиската ...
сите 10 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Пред две години бевме погодени од пандемија на коронавирус која предизвика првенствено криза во синџирот на снабдување, а откако ...
сите 9 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Посветеноста на континуиран развој на нови производи и услуги посебно во сферата на дигитализација, налага Стопанска банка АД – ...
сите 4 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Директорот на НАСА ги потврди врските со руската вселенска агенција, иако еден од партнерите има тенденција да „излева“ во врска со ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Фондот за пензиско и инвалидско осигурување ја објави најновата статистика за пензиите за месец февруари. Податоците покажуваат дека ...
сите 98 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути За да се заштити јавноста од ширење непотребна вознемиреност во однос на можноста за купување ефективни странски пари ‒ евра, покрај ...
сите 26 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути По повод Денот на екологијата и првиот ден на пролетта, љубопитното слонче Халки и неговиот тим го посетија ОУ „Коле Неделковски“ од ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Мета се соочува со стампедо вработени што си заминуваат откако цената на нејзините акции падна од историски максимум од повеќе од 380 ...
сите 5 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата денес скокнаа за повеќе од 3 долари, со брент над 111 долари за барел, додека земјите од Европската унија ...
сите 377 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Многумина очекуваа Федералната трговска комисија на САД да го блокира купувањето на МГМ од Амазон, но како изненадувачки потег, тие ...
сите 120 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Координациското тело на финансиските регулатори за финансиска едукација и финансиска инклузија, во соработка со асоцијациите и ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Доколку се двоумите дали да купите или изнајмите недвижност, размислете подетално и разгледајте ги сите аспекти на оваа одлука. Дали ...
сите 13 | | | веќе видена

next