Pari.com.mk

Време зa читање: 3 минути Има многу мали деловни навики и дневни рутини кои ги земаме здраво за готово. Некои се сигурен начин да се чувствувате исцрпени и ...
сите 58 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Филијалите на Стопанска Банка АД Скопје се динамични работни средини во кои вработените постојано учат, растат и се развиваат. ...
сите 6 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Финскиот нуклеарен реактор Олкилуото 3, чиешто ставање во функција со години се одложуваше, започна со пробно производство во ...
сите 44 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Популарната апликација во сопственост на Мета го отежнува препраќањето на пораки кои може да содржат лажни и погрешни информации. ...
сите 2 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Крипто фирмите во Обединетите Арапски Емирати се преплавени со барања за ликвидација на милијарди долари виртуелна валута додека ...
сите 17 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Руската инвазија на Украина им се заканува на милиони ситни никулци кои треба да излезат од стебленцата на заспаната зимска пченица ...
сите 53 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Месец Март е Европскиот месец за подигнување на свесноста за колоректалниот карцином, и токму заради тоа НИКОБ ЛАБ се вклучува во ...
сите 7 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Тековната изложеност на Групацијата Триглав на ситуацијата како резултат на војната во Украина и санкциите против Русија и Белорусија ...
сите 10 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Автомобилската индустрија трпи сериозни удари како резултат на пореметеното снабдување со микрочипови и на војната во Украина. ...
сите 19 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Комерцијална банка и Европската банка за обнова и развој ќе ги поддржат еколошките инвестиции на граѓаните во Северна Македонија со ...
сите 28 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути „Ние ги почитуваме сите наши обврски во однос на снабдувањето со енергија“, рече Путин за време на владиниот состанок на телевизија. ...
сите 95 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Ненадејното намалување на маржите за трговија со горива од 4.5 на три денари, односно за 33 отсто, што историски претставува најниска ...
сите 482 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Воведувањето нова маржа за трговците со горива, односно нејзиното драстично намалување за 33 проценти од 4.5 на три денари, ќе ги ...
сите 44 | | | веќе видена

next