Pari.com.mk

Време зa читање: 6 минути Претседателот Џо Бајден планира да предложи нов „минимален данок“ насочен кон милијардерите, со што ќе се воспостави такса од 20 ...
сите 10 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Одличен успех за македонските банки. Вкупно 13-те банки во земјава во 2021-ва покажале завидни резултати во работењето. Сите без ...
сите 285 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Изборот на режим на девизен курс зависи од структурните карактеристики на една економија, кои не се менуваат брзо, а дел од нив и не ...
сите 190 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Сателитскиот систем „Старлинк“ на Илон Маск им дава предност на украинските сили во победата во војната со беспилотни летала додека ...
сите 40 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Нефункционалните кредити се меѓу основните термини коишто се користат при анализа на работењето на банките и банкарските ризици. ...
сите 68 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа за околу еден долар утринава бидејќи Соединетите Американски Држави и сојузниците размислуваат да пуштат ...
сите 165 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Сертификацијата и меѓународните стандарди, имплементација и воведување се со цел подобрување на конкурентноста и подигнување на ...
сите 40 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Европската Комисија во средата предложи пакет помош од 500 милиони евра за да им помогне на производителите на храна во блокот од 27 ...
сите 115 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Во месец февруари ја започнавме промоцијата за бесплатен брз антигенски тест за млади од 0-18 години по индикација, со цел да ...
сите 11 | | | веќе видена

next