Pari.com.mk

Време зa читање: 2 минути Кина вели дека ќе продолжи да тргува со Русија, иако многу западни земји воведуваат остри санкции. Портпаролот на кинеското ...
сите 60 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Пченица и пченка има повеќе од доволно, истакна претседателот на Србија, Александар Вучиќ во вонредното обраќање. Вучиќ додаде дека ...
сите 194 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Стопанска банка АД – Скопје ги информира своите клиенти дека на 03.03.2022 (четврток) ќе се изврши процесирање на паричните ...
сите 31 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Швајцарија, омилена дестинација за руските олигарси и нивните пари, деновиве објави дека ќе ги замрзне руските финансиски средства во ...
сите 110 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Рубљата падна на рекордно ниско ниво во Москва од 110 за долар во средата, а берзата остана затворена бидејќи рускиот финансиски ...
сите 84 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Не очекуваме позначителни ефекти од исклучувањето на дел од руските банки од SWIFT системот, односно меѓународна платформа за брзо и ...
сите 75 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Најголемиот руски заемодавач, Сбербанк, го напушта европскиот пазар бидејќи нејзините подружници таму се соочуваат со големи одливи ...
сите 35 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Откако повеќе земји објавија нови санкции насочени кон Русија за агресијата кон Украина, а американскиот претседател Џо Бајден ...
сите 38 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Со новиот Технолошки фонд 3, друштвото за управување со фондови на ризичен капитал СЦВ , ги зголемува средствата со кои ќе управува ...
сите 22 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути АД ЕВРОПА СКОПЈЕ при изготвување на финансиските извештаи за 2021 година нема промени во сметководствените политики и методи на ...
сите 28 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Во Македонија има 13 банки кои имаат дозвола за работа издадена од Народна банка на Република Македонија, а тоа се: Капитал банка АД ...
сите 73 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Минатата недела американската филијала на „Грин Машинс“ од Велес, активно учествуваше на конференцијата организирана од најголемата ...
сите 2 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата денес повторно се зголемија, бидејќи загриженоста за прекините во снабдувањето по руската инвазија на Украина и ...
сите 140 | | | веќе видена

next