Повредени двајца тетовци со нож

Според неговите податоци И.К.(26) се здобил со неколку убоди со нож во вратот и грбот додека И.К.(30) исто така со остар предмет задобил повреди на десната рака и вратот. Двајцата повредени со возило на Брза помош биле пренесени во тетовската клиничка болница каде им била укажана помош по што 26-годишниот И.К. поради сериозноста на повредите бил префрлен на скопските клиники. -Нивното повредување ...

⇐ DailyМрежа ⇒