Журнал

Студентите од економските и техничките факултети кои ќе изработат бизнис план со идеи за искористување на мерките за енергетска ефикасност ќе се натпреваруваат ...
сите 8 вести | | | веќе видена

Со голем митинг што ќе се одржи вечерва на плоштадот „Св. Климент Охридски“ во Охрид, кандидатот на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге ...
сите 60 вести | | | веќе видена

Скопје, 23 фебруари - Се случи многу трагичен настан, пред регионалниот штаб на СДСМ, фрлена е бомба за време на одржување на состанок на младите, рече ...
сите 19 вести | | | прочитана: 263 | веќе видена

Скопје, 4 февруари - Времето утре ќе биде променливо облачно. Во западните подрачја ќе има услови за слаб локален снег на планините. Ќе дува слаб ветер од ...
сите 33 вести | | | веќе видена

next