Журнал

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер во Вадрц, против Лихтенштајн ќе го игра петтиот натпревар во квалификациите за Светското првенство 2018 ...
сите 146 | | | веќе видена

Израелската полиција соопшти денеска дека уапсила еден 19-годишен постар тинејџер, со двојно американско и израелско државјанство, осомничен дека им праќал ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерката за култура Елизабета Канческа–Милевска денеска оствари работна средба со новоименуваната амбасадорка на Република Турција во Македонија Тулин ...
сите 42 | | | веќе видена

На платото пред Домот на културата во Кичево вечерва се одржа протестен марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. - Силата на македонскиот ...
сите 221 | | | веќе видена

Голем број граѓани на Гевгелија ќе и даваат силна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се додека од тиранската платформа не се откажат ...
сите 237 | | | веќе видена

Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов - Џинот“ од Велес в понеделник со премиерата на претставата „Театар љубов моја“ на малата сцена ќе го одбележи ...
сите 63 | | | веќе видена

Општина Гази Баба отвори јавен повик за финансиска поддршка на покровни конструкции, лифтови и фасади на станбените згради на подрачјето на општината. Како што ...
сите 22 | | | веќе видена

next