Журнал

И додека нејзиниот сопруг Доналд Трамп од првиот ден во Белата куќа несопирливо ги користи неговите претседателски моќи и предизвикува низа на скандали, првата ...
сите 27 | | | веќе видена

Нема да ви се верува што се можат да направат пуканките за нашето тело… Пуканките секогаш се наоѓаат на листата со најздрави грицки. Па, можеби ќе се ...
сите 8 | | | веќе видена

Италијанскиот производител на суперавтомобили „Pagani“ официјално го претстави роудстерот „Huayra“ кој беше определен од основачот на компанијата Хорацио ...
сите 8 | | | веќе видена

Според Владимир Путин, проширувањето на НАТО се одржува за да ја уништи Русија, која се смета за главна закана на Алијансата. Рускиот претседател истакна дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Косовска Митровица денеска не е пронајдена масовна гробница на локацијата, која е пребарувана, во близина на главниот Ибарски мост. На местото, каде некогаш ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Република Македонија во изминатите денови презеде конкретни активности во насока на надминување на проблемот со ...
сите 81 | | | веќе видена

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска изјави дека е оптимист оти политичките лидери во Македонија ќе го изнајдат вистинскиот начин да формираат влада. - Јас не ...
сите 129 | | | веќе видена

Владите да им овозможат соработка на бизнисите зашто само така може да се придонесе за економска интеграција на Западен Балкан, а Европа тоа од нас го очекува, ...
сите 55 | | | веќе видена

Повеќе од два милиони евра годинава ќе бидат потрошени за набавка на најсовремена терапија, што досега не беше достапна за пациентите во Македонија, преку ...
сите 59 | | | веќе видена

Намалување на меѓуетничките и меѓуконфесионалните тензии и конфликти кај средношколската младина во Македонија и нивна суштинска и одржлива релаксација низ ...
сите 4 | | | веќе видена

Заврши реконструкцијата на санитарниот јазол и тоалетите во ООУ „Гоце Делчев“ во Василево, финансирана од општината, Меѓународниот центар за меѓународна ...
сите 2 | | | веќе видена

Доброчуваната тајна се откри дури 55 години по нејзината смрт. Ненадминливата филмска икона Мерилин Монро со себе во гроб однесе тајна која дури сега излезе на ...
сите 24 | | | веќе видена

next