Журнал

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во телефонски разговор со украинскиот претседател, Петро Порошенко, изјави дека активностите на Русија во ...
сите 27 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху порача дека секојдневно се раководи со лекциите од Холокаустот и истовремено им се закани на непријателите на Израел да ...
сите 27 | | | веќе видена

Институтот за европска политика - Скопје (ЕПИ) денеска ќе ги претстави резултатите од истражувањата од проектот „Градење на следната генерација на младински ...
сите 6 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска објави повик за доставување барања за користење на финансиски средства од ...
сите 53 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојлоски кој што доаѓа од Тетово, денеска од собраниската говорница побара од Зоран Заев, тој и неговото семејство да се ...
сите 26 | | | веќе видена

Приврзаницита на албанската опозииска Демократска партија на еден час во понеделникот ги блокираа неолкуте главни патни правци во Албанија, во ескалирањето на ...
сите 59 | | | веќе видена

Невидена трагедија се случила утрово во селото Барич, во општината Голубац. Седумдесет и седумгодишниот Божидар Д. со пиштол ги усмртил својот син, сопругата и ...
сите 45 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел смета дека прекин на огнот во граѓанската војна во Сирија може да се постигне само со помош на Русија ...
сите 31 | | | веќе видена

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство денеска имале работна средба со претставници на „Македонски Телеком“. - Во просториите на „Македонски Телеком“ ...
сите 100 | | | веќе видена

next