Журнал

Патниот правец А-3 Ресен - Битола - Прилеп кај местото Баир од 18:30 часот е блокиран за сообраќај и се пренасочува низ централното градско подрачје на Битола, ...
сите 418 | | | веќе видена

САД ги поддржуваат воените дејствија во Гамбија на нејзините западноафрикански соседи во поддршка на новоизбраниот претседател Адама Бароу, соопшти Стејт ...
сите 21 | | | веќе видена

Сообраќајот на патиштата низа државата утринава се одвива отежнато по влажни коловози со остатоци од кашест снег. Авто мото сојузот на Македонија информира ...
сите 418 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) денеска ги повика надлежните институции целосно да го расветлат случајот со злоупотреба на лични податоци на ...
сите 48 | | | веќе видена

Пред само девет месеци пејачот Џон Леџенд и неговата сопруга Криси Тајген го добија девојчето Луна. Иако и по породувањето изгледа речиси совршено, Криси ...
сите 8 | | | веќе видена

За гледаност, продуцентите на ова шпанско забавно ТВ шоу се ќе направат! Водителката требаше да ги послужи гостите со „чудотворниот“ напиток! И додека ...
сите 16 | | | веќе видена

next