Журнал

Намалување на употребата на дроги и поголема информираност за последиците од нив, како и поддршка на лицата на кои им е потребна помош, е целта на проектот ...
сите 12 | | | веќе видена

Подрачната служба на Фондот за здравствено осигурување во Дебар, која со својата активност ја покрива и општина Центар Жупа, информира дека електронски ...
сите 101 | | | веќе видена

Aтрактивната фолк пејачка ужива на топлото време во Австралија. Една од нашите најпознати поп-пејачки, Сузана Гавазова веќе неколку дена е на турнеа во ...
сите 14 | | | веќе видена

Во организација на Сојуз на Спортови на Скопје, а под покровителство на Град Скопје како дел од промотивните трки на Виз Eр Скопски Маратон 2017, на 9 април ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Кога ќе одите во супермаркет или на пазар за да купите овошје и зеленчук, сигурно мислите дека сте купиле здрава храна за вас и вашето семејство. Сепак, тоа не ...
сите 31 | | | веќе видена

Српскиот претседател Томислав Николиќ повторно ќе се кандидира на претседателските избори. Српските медиуми јавија дека Николиќ одлуката за кандидатурата ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Невработеноста во Турција во декември 2016 година нарасна до 12,1 процент, достигнувајќи го највисокото ниво од март 2010 година, соопшти весникот „Хуриет ...
сите 16 | | | веќе видена

Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред неколку денови во Малезија беше убиен Ким Џонг-нам, неговиот ...
сите 115 | | | веќе видена

Палестинскиот претседател Махмуд Абас инсистира на запирање на ширењето на израелската доселеничка активност на окупираните територии и изјави дека е посветен ...
сите 64 | | | веќе видена

next