Журнал

Каја Тасевска и Марко Милчевски од ателјето „Бојар“ од Скопје освоија први награди на петтата републичка изложба на фотографии „Мотиви од мојата татковина ...
сите 45 | | | веќе видена

Од денеска до среда во Скопје се одржува годишен состанок за следење судски процеси организиран од Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови ...
сите 76 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши увид на ...
сите 75 | | | веќе видена

Книжевниците Мујо Бучпапај од Албанија, Жарко Милениќ од Босна и Херцеговина и Панде Манојлов од Македонија се годинашни добитници на меѓународната награда ...
сите 11 | | | веќе видена

Протестен марш и вечерва се одржа во Кавадарци, од Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која се залага за неприфаќање на платформата од Тирана и ...
сите 72 | | | веќе видена

Пред платото на Домот на културата во Кичево се одржа грѓански протест на здружението “За заедничка Македонија”. Пред присутните се обрати Даме Силјаноски кој ...
сите 273 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска од пред Владата на Република Македонија го започнa 57-миот протестен марш, на кој повторно побара ...
сите 107 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во телефонски разговор со украинскиот претседател, Петро Порошенко, изјави дека активностите на Русија во ...
сите 45 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху порача дека секојдневно се раководи со лекциите од Холокаустот и истовремено им се закани на непријателите на Израел да ...
сите 26 | | | веќе видена

Институтот за европска политика - Скопје (ЕПИ) денеска ќе ги претстави резултатите од истражувањата од проектот „Градење на следната генерација на младински ...
сите 16 | | | веќе видена

next