Журнал

Руската претставничка на овогодинешното издание на „Евровизија“, Јулија Самојлова, добила забрана од украинските власти за пристап во Киев, градот кој ќе биде ...
сите 69 | | | веќе видена

По средбата со европските претставници, на кои очигледно им соопштил дека нема намера мирно да ја предаде власта, Никола Груевски конечно влезе во својот ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за квалификациската пресметка против Лихтенштајн в петок на гостински терен. Нашиот најдобар ...
сите 117 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) денеска преку соопштение ја информира спортската јавност во врска со последните случувања околу барањето за раскин на ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски по вчерашниот триумф во сингл на фјучрсот во Тунис, денеска победи и во игра на двојки во првата рунда. Јотовски заедно ...
сите 28 | | | веќе видена

Грција се надева дека ќе склучи договор со меѓународните кредитори до крајот на април и работи на надминување на несогласувањата за трудовара, пензиските и ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот советник во претседателската кампања на Доналд Трамп од минатата година, Пол Меклафорт прикриено работел за рускиот милијардер Олег Дерипаска за да ...
сите 37 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Рекс Тилерсон истакна денеска дека победата над Исламската држава е цел број еден на Вашингтон во Блискиот Исток. При говорот пред ...
сите 110 | | | веќе видена

Центарот за филм-Битола, чии основачи се битолчаните Димитар Николов-Таки, Владимир Симоновски, Александар Стојановски, Сашо Миленковски и Петар Трајчевски, ...
сите 23 | | | веќе видена

next