Журнал

Американското Федерално биро за истражување (ФБИ) не предвидува да се покрене обвинување против доскорешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, во ...
сите 58 | | | веќе видена

Македонски Железници Транспорт АД Скопје инфромира дека денеска на вработените ќе го исплати вториот дел од платата за декември 2016, а до крајот на месецот да ...
сите 52 | | | веќе видена

Кривични пријави за злоупотреба на службена положба и овластување се поднесени против тројца вработени во Дирекцијата за заштита и спасување на Република ...
сите 17 | | | веќе видена

Адвокатите на тужителот Виктор Цветковски и на одбраната на тужените правното лице СДСМ, претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на општинската ...
сите 7 | | | веќе видена

Истражители на Специјалното јавно обвинителство влегле во просториите на Медиа Принт Македонија, издавачка куќа чии вработени во петок излегоа на штрајк поради ...
сите 100 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев потврди дека доцна синоќа од ДУИ добиле документ со предлог решенија за Законот за употреба на јазиците. Тој додаде дека лично не ...
сите 74 | | | веќе видена

Објективно гледано, се што СДСМ правеше во изминативе две години, во нивниот поход да дојдат на власт поддржани од страна на левичарските влади на неколку ...
сите 10 | | | веќе видена

Двајца полициски службеници на Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, Рефик Пајковски-командир на Полициското одделение Ростуше и Ведат ...
сите 3 | | | веќе видена

next