Журнал

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија ја претстави туристичката понуда на државата на Конференција за активен туризам и бизнис ...
сите 48 | | | веќе видена

Јапонската поддршка во Охрид доаѓа преку амбасадата на Република Македонија во Токио. Како резултат на соработката во изминатите години се реализирани повеќе ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати писмо со честитка до Антонио Тајани по повод неговиот избор за претседател на Европскиот парламент, ...
сите 28 | | | веќе видена

Иранската телевизија Прес-ТВ јави дека 30 пожарникари загинаа при уривање на 17-катницата во Техеран, која беше зафатена од пожар. Се уште нема информации за ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската ...
сите 50 | | | веќе видена

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана, од името на сите Македонци во Албанија, упати честитка до поглаварот на МПЦ-ОА, неговото блаженство ...
сите 50 | | | веќе видена

Обединетите нации усвоија програма за помош на 340 илјади мигранти и бегалци во Европа оваа година. Според податоците на Врховниот комесаријат на Обединетите ...
сите 19 | | | веќе видена

Познатата актерка и пејачка Линдзи Лохан, ја промени својата вера и премина во Ислам. Таа на својот Инстаграм ги избриша сите фотографии и објави една со ...
сите 14 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Поранешниот американски претседател Џорџ Х. В, Буш (92) синоќа е префрлен на интензивна нега во болницата во Хјустон поради воспаление на белите дробови, а во ...
сите 52 | | | веќе видена

next