Журнал

Од денеска до среда во Скопје се одржува годишен состанок за следење судски процеси организиран од Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови ...
сите 12 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши увид на ...
сите 72 | | | веќе видена

Книжевниците Мујо Бучпапај од Албанија, Жарко Милениќ од Босна и Херцеговина и Панде Манојлов од Македонија се годинашни добитници на меѓународната награда ...
сите 5 | | | веќе видена

Протестен марш и вечерва се одржа во Кавадарци, од Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која се залага за неприфаќање на платформата од Тирана и ...
сите 332 | | | веќе видена

Пред платото на Домот на културата во Кичево се одржа грѓански протест на здружението “За заедничка Македонија”. Пред присутните се обрати Даме Силјаноски кој ...
сите 242 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска од пред Владата на Република Македонија го започнa 57-миот протестен марш, на кој повторно побара ...
сите 111 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во телефонски разговор со украинскиот претседател, Петро Порошенко, изјави дека активностите на Русија во ...
сите 7 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху порача дека секојдневно се раководи со лекциите од Холокаустот и истовремено им се закани на непријателите на Израел да ...
сите 20 | | | веќе видена

Институтот за европска политика - Скопје (ЕПИ) денеска ќе ги претстави резултатите од истражувањата од проектот „Градење на следната генерација на младински ...
сите 3 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска објави повик за доставување барања за користење на финансиски средства од ...
сите 36 | | | веќе видена

next