Журнал

Книгата „Војни за природни стратегиски ресурси“ од Гоце Георгиев денеска беше промовирана во Виница. Промоторот на книгата Ѓорѓи Малковски рече дека во трудот ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжението на координативната средба на претставниците на парламентарните групи за утврдување на предлогот за составот на собраниската Комисија за прашања ...
сите 534 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија и денеска продолжи координативната средба на претставниците на парламентарните групи за утврдување на предлогот за ...
сите 534 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска во својот кабинет го прими и разговараше со амбасадорот на Кралството Холандија, Н.Е. Воутер ...
сите 32 | | | веќе видена

За поголем извоз и конкурентност на домашните компании им е потребен посериозен пристап во примената и сертификацијата на меѓународните стандарди. Тоа може да ...
сите 23 | | | веќе видена

ЛДП смета дека блокирањето на евроинтеграциските процеси се најголемата закана за унитарноста на Република Македонија. Според партијата, желбата на 75 отсто од ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за финансии во реакција на денешното соопштение на СДСМ апелира да не се злоупотребуваат аукциите на државни хартии за дневно-политички цели. Со ...
сите 73 | | | веќе видена

Јоханес Хан нема да се сретне со македонскиот претедател Ѓорге Иванов. Од Кабинетот на шефот на државава информираа дека Иванов од работната посета на Унгарија ...
сите 561 | | | веќе видена

Косовското министерство за надворешни работи упатило протестна нота до земјите од Европската унија поради нападот над автобус на една косовска туристичка ...
сите 35 | | | веќе видена

Maјкл Карничник, шефот на кабинетот на Јоханес Хан на Твитер напиша дека еврокомесарот на Никола Груевски во разговорите му кажал дека итно мора да се формира ...
сите 427 | | | веќе видена

Град Скопје е меѓу трите европски града со најдобри решенија за одржлива мобилност, заедно со Лисабон и Малме. Наградата на Европската недела на мобилност ...
сите 40 | | | веќе видена

next