Журнал

Пентагон издал наредба за дислоцирање радари што биле северно од Хаваи кон Аљаска. Тоа е прва мерка преземена како реакција на МО на САД за плановите на ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), ...
сите 128 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е ...
сите 394 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, вечерва ја честиташе победата на македонската ракометна репрезентација, над репрезентацијата на Тунис, на ...
сите 30 | | | веќе видена

Иконата на светската модна сцена, Синди Крафорд, следниот месец полни 51 година, но и понатаму жари со сексапил каде и да се појави. Особено кога ќе облече ...
сите 7 | | | веќе видена

Популарната актерка Сиена Милер во новиот филм на Бен Афлек, ја игра фаталната Иркиња, Ема Голд, а на новинарите на „Е Њус“ им открила дека снимањето на ...
сите 13 | | | веќе видена

next