Журнал

Британскиот комичар Роуан Аткинсон неодамна се појави на премиерата на својот нов филм „Top Funny Comedian", кој ќе се прикажува само во Кина, пишува „Дејли ...
сите 22 | | | веќе видена

Делегатот на натпреварот Лихтенштајн – Македонија од квалификациите за СП 2018 закажан за 24 март во Вадуц, на ден пред натпреварот ќе одлучи дали македонскиот ...
сите 117 | | | веќе видена

Компанијата „Лукоил“ не планира натамошна малопродажба на активите надвор од границите на Руската Федерација. Како што информира денеска „Лукоил“ - Македонија, ...
сите 24 | | | веќе видена

Високата претставничка на Европската унија за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини изрази загриженост поради предлогот на администрацијата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Меѓународниот фонд за деца на ОН (УНИЦЕФ) апелираше денеска за помош во износ од еден милион долари за населението во Шри Ланка поради сушата која ја зафати ...
сите 16 | | | веќе видена

Презентација и размена на искуства за акции насочени кон вработување и социјална инклузија на млади во ризик има за цел Конференцијата што денеска се одржува ...
сите 52 | | | веќе видена

Кураторката Ивана Васева и визуелниот уметник Филип Јовановски ќе бидат дел од програмата на Шведската јавна уметничка агенција (Public Art Agency Sweden), ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН Центар и Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ денеска во просториите на НУБ ќе го одбележат Светскиот ден на ...
сите 17 | | | веќе видена

Здружението за општествено економски просперитет „Човекот пред се“ вечер ќе организира хуманитарна акција за помош на Дневниот центар за деца на улица - Шуто ...
сите 14 | | | веќе видена

Народот е тој кој ќе одлучува за иднината на Република Македонија, а не ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ или ДУИ, или пак меѓународниот или регионалниот фактор, соопшти ...
сите 113 | | | веќе видена

next