Журнал

Турција како земја кандидат за членство во ЕУ треба да ги почитува демократските стандарди на заедницата, вклучувајќи ја и слободата на медиумите, изјави ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицајците во Барселона пукаше за да запрат украден камион полн со плински боци кој се движел со голема брзина во спротивен правец на обиколницата околу овој ...
сите 20 | | | веќе видена

Три ипол години по смртта на пејачот Душан Љубисављевиќ – Дуле, неговата сопруга Љупка првпат јавно проговори во јавноста за губењето на својот сакан. Љупка ...
сите 19 | | | веќе видена

Европската комисија (ЕК) не гледа проблем во т.н. албанска платформа што ја иницира премиерот на Албанија Еди Рама, давајќи им ја на партиите на Албанците во ...
сите 42 | | | веќе видена

Манчестер сити на хартија е фаворит против Монако, но на терен ќе биде далеку поинаку бидејќи нѐ очекува пресметка на која ќе мора да се одигра далеку подобро ...
сите 83 | | | веќе видена

Терористи во Сирија масовно произведуваат рачно изработени експлозивни направи и противпешадиски мини со цел да ги зголемат до максимум штетите и загубите меѓу ...
сите 11 | | | веќе видена

Проектот „Фондот поблиску до пензионерите“ предвидува одржување на 30 едукативни работилници низ Република Македонија на кои стручни лица ќе имаат можност ...
сите 54 | | | веќе видена

Поранешниот црногорски премиер Мило Ѓукановиќ ја обвини Русија за деструктивна политика на Балканот по „спречениот обид за соборување на неговата прозападна ...
сите 15 | | | веќе видена

Идентификување добри практики, политики и мерки за вклучување на младите како активен дел од општеството преку зајакнување на партнерството меѓу граѓанските ...
сите 7 | | | веќе видена

Претставници од амбасадата на САД во Македонија денеска на Економскиот факултет при Државниот универзитет во Тетово ја претставија програмата Fulbright Scholar ...
| | веќе видена

next