Журнал

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска имаше средба со словачкиот амбасадор во Македонија Мартин Безак, соопшти ...
сите 93 | | | веќе видена

Скопје, 19 јуни- Јавна соба објави повик за продукција на музички спотови за поединци и музички групи кои досега немаат снимено спот за своите песни. Повикот ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на ...
сите 89 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија денеска на пладне ќе ја одржи тематската седница посветена на утврдување на правецот на итните реформски приоритети, соопшти ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска соопшти дека ќе бидат преземени сите неопходни мерки за непречен откуп и дистрибуција на ...
сите 31 | | | веќе видена

Дамаск, 19 јуни- Првпат од почетокот на конфликтот во Сирија дојде до судири меѓу сириската армија и припадници на арапско-курдскиот бунтовничи блок Сириски ...
сите 61 | | | веќе видена

Токио, 19 јуни- Американската Воена морнарица ја потврди смртта на седумината нејзини морнари, кои беа прогласени за исчезнати по сударот на американскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Рома и Ливерпул постигнаа договор за трансферот на Мохамед Салах во англискиот гигант. Според информациите репрезентативецот на Египет ќе премине на „Енфилд” ...
сите 34 | | | веќе видена

next