Журнал

Скопје, 21 јуни- Продажбата преку интернет во Македонија е во зачеток бидејќи кај граѓаните постои страв дека ќе им бидат злоупотребени податоците од ...
сите 25 | | | веќе видена

Њујорк, 21 јуни - Во текот на неделава се очекува претседателот на САД, Доналд Трамп да објави дали постојат документи за неговите приватните разговори со ...
сите 85 | | | веќе видена

Атланта, 21 јуни- Американската Републиканска партија победи во неизвесната изборна трка во една изборна единица во Атланта во сојузната држава Џорџија, за ...
сите 11 | | | веќе видена

Посетата на Бугарија е историска, а целта ни е да постигнеме напредок во процесот на евроатлантска интеграција, истакнува вицепремиерот задолжен за ...
сите 55 | | | веќе видена

Владата на СДСМ ја има одговорноста да се грижи за граѓаните на Република Македонија и таа не смее да ги игнорира секојдневните проблеми на земјоделците, се ...
сите 96 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров кој го придружува премиерот Зоран Заев во Софија, денеска изјави дека ќе биде запрена постапката за испраќање ...
сите 51 | | | веќе видена

Европската Унија очекува наследникот на државниот Јавен обвинител Марко Зврлевски да биде независен и со кредибилитет. Ова денеска го порача амбасадорот на ЕУ ...
сите 206 | | | веќе видена

Собранието ги отвори вратите за граѓаните и невладиниот сектор. – Со гордост ви кажувам дека ќе го вратам редот во Собранието, почитувајќи го Уставот, рече ...
сите 53 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, на својата посета на Бугарија, изјави дека Специјалното јавно обвинителство има кус рок да ги отвори сите истраги од материјалите што тој ...
сите 56 | | | веќе видена

next