Журнал

Завршна конференција на тема „Предизвици и можности за финансирање на научното истражување во Република Македонија“ денеска ќе се одржи во Скопје во ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Сокол Митровски денеска ќе им додели бесплатни годишни билети за користење на градскиот превоз во Скопје на шестте ...
сите 14 | | | веќе видена

Првиот том од тритомната едиција „Историја на македонската економија“ од магистер Дејан Азески, долгогодишен новинар, денеска ќе биде промовиран во Скопје. ...
сите 14 | | | веќе видена

Директорот на Мисијата на УСАИД, Џејмс Стајн и градоначалникот на општина Делчево Дарко Шехтански денеска ќе го означат завршетокот на изградбата на новата ...
сите 14 | | | веќе видена

ДУИ сериозно ја сфати дискусијата за давањето на потписите на нејзините пратеници за СДСМ. Алсат-M од извори во ДУИ дознава дека се дискутира за модалитетите ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите средби што ги имаше во Вашингтон, како и секогаш, се залагал за територијалниот интегритет, суверенитет и ...
сите 79 | | | веќе видена

Во продолжение го пренесуваме целиот текст интегрално: Граѓаните на 11-ти декември гласаа против криминогеното раководство на СДСМ и бараа тие да одговараат ...
сите 19 | | | веќе видена

Аналитичарот Исмет Рамадани во изјава за А1он смета дека зад повикот на СПМ за креирање на македонска платформа стои Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и за прв пат ...
сите 4 | | | веќе видена

Првата ѕвезда на Њујорк Никс, Кармело Ентони ќе биде дел од Ол-стар натпреварот меѓу Истокот и Западот кој наредниов викенд ќе се одигра во Њу Орлеанс. Мело ...
сите 20 | | | веќе видена

Англичанецот важи за еден од најдобрите судии во светот и минатата година ја делеше правдата на финалето во ФА Купот, финалето од Лигата на Шампионите и ...
сите 21 | | | веќе видена

next