Журнал

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојлоски кој што доаѓа од Тетово, денеска од собраниската говорница побара од Зоран Заев, тој и неговото семејство да се ...
сите 125 | | | веќе видена

Приврзаницита на албанската опозииска Демократска партија на еден час во понеделникот ги блокираа неолкуте главни патни правци во Албанија, во ескалирањето на ...
сите 68 | | | веќе видена

Невидена трагедија се случила утрово во селото Барич, во општината Голубац. Седумдесет и седумгодишниот Божидар Д. со пиштол ги усмртил својот син, сопругата и ...
сите 63 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел смета дека прекин на огнот во граѓанската војна во Сирија може да се постигне само со помош на Русија ...
сите 56 | | | веќе видена

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство денеска имале работна средба со претставници на „Македонски Телеком“. - Во просториите на „Македонски Телеком“ ...
сите 76 | | | веќе видена

По дводневна пауза, Собранието на Република Македонија денеска ја продолжи конститутивната седница на која се дебатира за избор на Комисијата за прашања на ...
сите 279 | | | веќе видена

Првите договори за користење средства од ИПАРД 2 програмата во вкупна вредност од 10 милиони евра ресорното Министерство најавува дека ќе бидат потпишани до ...
сите 52 | | | веќе видена

next