Журнал

YouTube ќе им овозможи на корисниците со повеќе од 10 илјади претплатници да пренесуваат видеа во живо од своите паметни телефони. Ова би требало на креаторите ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Попоски и Никола Тодоров се сретна со амбасадорот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети се сретна со еврокомесарот Јоханес Хан и амбасадорот Самоил Жбогар. По оваа средба, Хан ќе се сретне со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ...
сите 193 | | | веќе видена

Важно е новата влада да се формира на солидна, широка основа и да ја следи европската перспектива. Нема да даваме совети на која било партија како понатаму да ...
сите 46 | | | веќе видена

Изградбата на нов објект за потребите на подрачното основно училиште „Св. Климент Охридски“ во населбата Визбегово е предвидена во планот за јавни набавки на ...
сите 20 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на шесте земји од Западен Балкан упатија заедничко писмо до ЕУ во кое искажуваат загриженост за воведувањето на системот за ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалникот на Дебар Ружди Љата го осуди последното последователно уништување на општинскиот имот и побара од надлежните да ги откријат сторителите и да ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија во денешното соопштение ја поздравува одлуката на Европскиот суд за човекови права за случајот „Селмани и останати ...
сите 83 | | | веќе видена

Европската унија во целост го почитува суверенитетот на Репулика Македонија, вклучително и почитување на границите на македонската држава. Ова денеска во име ...
сите 54 | | | веќе видена

Важно е новата влада да се формира на солидна и широка основа, изјави денеска еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на прес-конференцијата по Министерскиот ...
сите 42 | | | веќе видена

Педесет милиони евра за финансирање енергетски проекти ќе добијат државите од Западен Балкан од Европската унија преку Програмата за регионална енергетска ...
сите 40 | | | веќе видена

next