Журнал

Во емисијата “Отворено студио” на ТВ Нова гостуваше Владимир Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Мирјана Јовановска како долгогодишен психолог. Тема ...
сите 12 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение наведува дека СДСМ, министерот за финансии Драган Тевдовски и премиерот Зоран Заев иако со месеци наназад зборувале за нивната ...
сите 177 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и високата претставничка за надворешна политика на Европската унија Федерика Могерини денеска во Брисел ќе ...
сите 80 | | | веќе видена

Сите пратеници од Коалицијата „За подобра Македонија“ дадоа сериозни забелешки и сериозни препораки, каде нацрт-договорт за доборососедство помеѓу Република ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерството за одбрана (МО) ги исплати средствата за обесштетување на вработените во Министерството и Армијата кои беа погодени во минатогодишните големи ...
сите 27 | | | веќе видена

Едно лице загина од удар од гром, а романски алпинист е исчезнат на планината Олимп, каде температурата паднала до нулата. Според првичните информации, нема ...
сите 146 | | | веќе видена

Новинарите во сите грчки приватни, јавни и локални медиуми – печатени електронски и онлајн, денеска нема да работат шест часа, за да учествуваат на состанокот ...
сите 18 | | | веќе видена

Народниот правобранител, Иџет Мемети денеска на прес-конференција, презентирајќи го годишниот извештај рече дека состојбите во затворот се крајно понижувачки и ...
сите 40 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија го признава уставното име на Република Македонија и покрај признавањето на Косово. Изјавата доаѓа ...
сите 107 | | | веќе видена

Скопје, 18 јули- Четириесет и петгодишен сезонски работник од Прилеп вчера починал при истовар на жито од товарно моторно возило во фабриката „Жито“-Прилеп, ...
сите 83 | | | веќе видена

Скопје, 18 јули- Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествува на инвестицискиот форум „Кина – Централна и Источна Европа“, кој се одржува во ...
сите 61 | | | веќе видена

Вашингтон, 18 јули- Американската служба за транспортна безбедност соопшти доцна синоќа дека ја укинува забраната за внесување на електронски уреди, како ...
сите 13 | | | веќе видена

Вашингтон, 18 јули - Преместувањето на американската Амабасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим е само прашање на време, изјави американскиот потпретседател, ...
сите 14 | | | веќе видена

next