Журнал

Генералниот потсекретар на Обединетите нации и Администратор на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Хелен Кларк, која е во дводневна посета на ...
сите 20 | | | веќе видена

Пратеникот на Христијанско - демократската унија (ЦДУ) во германскиот Бундестаг Торстен Фрај вели дека е неприфатливо наметнувањето политички теми од странски ...
сите 77 | | | веќе видена

Преку раното предупредување, процените, прогнозите и благовремените информации, Агенцијата за разузнавање на Република Македонија ни помага да ги превенираме ...
сите 41 | | | веќе видена

Законот за заштита на укажувачите е многу важен за нашата работа и треба правилно да биде имплементиран, изјави во петок специјалната јавна обвинителка Катица ...
сите 22 | | | веќе видена

Непочитување на новинарските стандарди и етиката, а големо присуство на говорот на омраза во вестите на телевизиите, ова се заклучоците на конференцијата за ...
сите 14 | | | веќе видена

Уставниот суд на наредната седница закажана за в среда, 29 март, ќе ја разгледува иницијативата за уставноста и законитоста на контроверзниот член 175 од ...
сите 10 | | | веќе видена

Аријан Адеми во септември се враќа на фудбалските терени, откако Судот за спортска арбитража во Лозана ја прифати неговата жалба и ја преполови четиригодишната ...
сите 21 | | | веќе видена

next