Журнал

Неочекувано во Фиренца се слчучуваат фудбалски потреси по протестот на навивачите, а сопствениците на Фиорентина го огласија калчолигашот за продажба. Сега се ...
сите 10 | | | веќе видена

Клаудио Раниери сака да го заборави Лестер и што е можно побрзо да се насочи кон работата во Франција. Раниери ја освои шампионската титула во Англија на „Кинг ...
сите 5 | | | веќе видена

Двата клуба подолго време се во преговори за трансферот на Мората кој и покрај одличната форма беше во сенка на Карим Бензема кој е прв избор на Зинедин Зидан. ...
сите 36 | | | веќе видена

Во вторник би требало да биде објавен извештајот на Мишел Гарсија на 403 страни за корупција при борбата за добивање на светското првенство во 2018 и 2022 ...
сите 18 | | | веќе видена

Немања Матиќ е на прагот да биде второ засилување на „Олд Трафорд“ ова лето, но репрезентативецот на Србија не бил прва опција на Жозе Мурињо за засилување на ...
сите 73 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров и Антонијо Милошоски вчера се сретна со еврокомесарот ...
сите 234 | | | веќе видена

Во дводневна официјална посета на Армијата на Република Македонија (АРМ) ќе престојува началникот на Генералштабот (ГШ) на Вооружените сили (ВС) на Австрија ...
сите 18 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Министерството за надворешни работи ќе имаат ...
сите 274 | | | веќе видена

next