Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем ...
сите 16 | | | прочитана: 302 | веќе видена

Веќе подолго време кружат гласини дека Лила Филиповска е во врска со братот на ракометарот Столе Стоилов, Стефан. Лила и Стефан во неколку пригоди досега ...
сите 17 | | | прочитана: 2244 | веќе видена

Хрватскиот пејач Борис Новковиќ (49) објави на социјалната мрежа Фејсбук дека се разведува! Тој во описот на видеото што го сподели со фановите напишал дека на ...
сите 8 | | | веќе видена

Филип и Кире Лазаров се во центар на медиумите, но нивните сопруги се далеку од очите на јавноста. Саканата на Кире е Љубица, а со неа беше во врска од своја ...
сите 2 | | | веќе видена

Легендата на забавната музика Мики Јевремовиќ (76) е погребан денеска во Алеата на заслужните граѓаните на Новите гробишта во Белград. На вечното почивалиште ...
сите 10 | | | веќе видена

Речиси секое зимско утро сопствениците на автомобилите го почнуваат со чистење на снегот кој наврнал во текот на ноќта. Многумина сметаат дека тој ритуал е ...
сите 2 | | | прочитана: 1091 | веќе видена

Арбаб Кизер Хајат (25) од Пакистан има неверојатни 432 килограми. Го нарекуваат Пакистанскиот Хулк. Висок е 186 сантиметри а тежи неверојатни 432 килограми. ...
сите 2 | | | веќе видена

next