Даниловграѓанинот Слободан Шарановиќ (79) е ликвидиран околи 22 часот во будванската населба Дубивица пред домот од автомобил во движење, а како што ...
сите 12 | | | веќе видена

Тој освои многу женски срца како Бали-бег, а неговото срце го освои вереницата Фахрије. Бурак Озџивит, деновиве се вери со својата љубов Фахрије Евџен. За оваа ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска се навршуваат 14 години од убиството на поранешниот премиер на Србија, Зоран Џинџиќ, а по тој повод членови на владата на Србија ќе положат венец на ...
сите 8 | | | веќе видена

Кога останала без работа Зијада Ислиќ од Теравник пред 21. година копала по контејнери за да го прерани своето семејство. Денеска е сопственичка на успешна ...
сите 5 | | | веќе видена

Американската известувачка служба ЦИА ги користи речиси сите совршени методи на шпиунажа и практично не постои начин да откриете дали вас ве прислушкуваат ...
сите 7 | | | веќе видена

Командант Нацист се обрати до албанските медиуми и испрати порака до претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов кој вчера изјави дека АРМ е ...
сите 6 | | | веќе видена

Славко Калезиќ е човекот што годинава ќе ги брани боите на Црна Гора на изборот за песна на „Евровизија“ во Киев. Евровизиските фанови веќе го нарекоа ...
сите 2 | | | прочитана: 1311 | веќе видена

За светски познатите пејачки и оние од соседството воопшто не се чудно, ниту изненадувачко кога објавуваат голи фотографии и видеа на социјалните мрежи. Нашите ...
сите 5 | | | прочитана: 939 | веќе видена

Новинарска екипа на Телевизија „24“ била нападната за време на протестот на „За заедничка Македонија“ во петок вечер. Од телевизијата додаваат дека ...
сите 9 | | | веќе видена

next