Како и секоја година во изминативе 20 години, Златна Бубамара е тука да не насмее една вечер во годината, а ние да ја раскажуваме барем 10 тина дена. Овој пат ...
сите 35 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Во Домот на АРМ вчера беше воведена новата службена униформа за офицери и подофицери во Армијата на Република Македонија која се состои од 20 делови. Покрај ...
сите 55 | | | веќе видена

Една недела по мојот последен текст. За 7 дена во малава ни државичка се случија статусот на Владо Јовановски, Фашистот Чом, сведочењото на вооружените ...
сите 35 | | | веќе видена

Кога се врати во својот автомобил паркиран на бензинска пумпа, оваа девојка беше нападната од двајца разбојници во дуксери. Неколку моменти подоцна, еден од ...
сите 16 | | | веќе видена

Едно семејство одлучило да земе камера и да го сними моментот на кршење едно навистина големо јајце кое го снела нивната кокошка, а кога виделе што има во ...
сите 9 | | | веќе видена

Група момчиња од Бразил пред две години дојде на идеја да сними страшна скриена камера, а идеите кои ќе ги видите се од како оние сцени од вистинските хорор ...
| | веќе видена

Не сте ги виделе членовите на жирито толку изненадени. Жирито на музичкото шоу „Јас имам талент“ не сте го виделе изненадено толку многу како вчера кога ...
сите 6 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Драгана Мирковиќ беше многу вознемирена во новата епизода на познатато музичко шоу „Ѕвездите на Пинк“. Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ беше многу емотивна во ...
сите 4 | | | веќе видена

Очигледно екипата млади Македонци што ја работат адаптираната пародија си ја работи работата одлично. Имено, тие направија вистинско „парампарче“ со својата ...
сите 3 | | | веќе видена

Композитор и виолинист Милутин Поповиќ Захар, од коj зависи судбината на многу музички таленти, тврди дека и нема спасение на српската естрада. Тој дал и ...
сите 8 | | | веќе видена

ред сите гости се одигрува „перформанс“ кој повеќе наликува на оргија, отколку на обична свадбена прослава. Досега сме се изнагледале секакви лудории на ...
сите 3 | | | веќе видена

Ја знаеме како згодна, убава и успешна жена, но популарната пејачка Рада Манојловиќ израснала но трошна куќа која ја изградил нејзиниот дедо. Таа од своето ...
сите 3 | | | веќе видена

Атрактивна пејачка Милица Тодоровиќ е една од најубавите и харизматичните млади музички ѕвезди на српската, но и регионалната естрадна сцена. Малкумина знаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Во гостувањето во емисијата Ами Џи шоу, актерот Милан Гутовиќ објаснил кој бил Тома Ѕидар кој му послужил како инспирација за ликот на легендарниот директор ...
сите 3 | | | веќе видена

next