Некои луѓе едноставно знаат како да се забавуваат и се непресушен извор на супер интересни идеи. Така и овие момчиња решиле да видат што се случува кога под ...
сите 4 | | | прочитана: 359 | веќе видена

Денеска истекува рокот кога претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов треба да го довери мандатот за формирање влада на кандидат на партијата, ...
сите 170 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета огласи уникатна работна понуда во која бара маж или жена, кој ќе биде вработен во шкотската резиденција и ќе има за задача да ги одлепува ...
| | прочитана: 415 | веќе видена

Начинот на кој една личност ќе одговори на наједноставни прашања може да открие многу за неа и за тоа што ѝ се врти во главата. Психолози од целиот свет ...
сите 2 | | | веќе видена

Често пати каде и да се појави прави вистински спектакл, но овој пат ги надмина сите граници. Пејачката Рада Манојловиќ во ноќен клуб меша како на струја, со ...
сите 12 | | | веќе видена

Невзад Чамџиќ(29) од Травник, Босна и Херцеговија се претстави во првиот круг од „Ѕвездите на Гранд“ со песната „Љуби ме по сеќању“ од Адил и „Кише јесење“ од ...
сите 29 | | | веќе видена

Тоа немаше да биде некоја вест доколку не се јавеше мајката на манекенкот, која е против оваа врска. Девојката на неговиот син е само три години повозрасна од ...
сите 2 | | | прочитана: 517 | веќе видена

Крајбрежниот дел на Дојранското езеро поради екстремно ниските температури кои достигнуваат и до минус 15 во овој крај започна да замрзнува, но засега целата ...
сите 62 | | | веќе видена

Со многу љубов, насмевки и полно срце, започна Новата година за Биба Додева и нејзината ќерка Емануела. Шармантната млада докторка му кажа „да“ на своето ...
сите 2 | | | прочитана: 1009 | веќе видена

Oшо, индиски гуру познат и по името Рајниш, остана запаметен по мудрите совети, изреки и учења. Тој одамна ја опиша и човечката потреба за љубов, на целосно ...
сите 7 | | | веќе видена

Сексипилната италијанска водителка Дилета Леоне повторно е во жижата на јавноста. Откако во септември минатата година нејзините порно фотки „прочирија“ во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во синоќешното издание на „Ѕвездите на Гранд“, општ хаос настана кога на сцената се појави Диана Михајловиќ (22) од Скобаља, а уште кога членовите на жирито ...
сите 32 | | | прочитана: 3335 | веќе видена

Пред седум години Македонците за првпат имаа можност да погледнат домашни „Голи вести“ кои на ТВ Сител ги водеше бујната Волчица. Овој проект беше вистинско ...
| | веќе видена

Пејачот на популарната група „Сребрени крила“ беше еден од најпосакуваните мажи во времето на Југославија. Владо Калембер не се промени многу и денес изгледа ...
сите 9 | | | веќе видена

Сода бикрабоната е моќен прашок кој може да ви помогне за многу нешта, од лекување – до длабинско чистење на мебелот. Многумина ја користат како одличен начин ...
сите 10 | | | веќе видена

next