Македонија се соочува со зголемен број болни од овчи сипаници, или варичела, а веќе е прогласена епидемија во Кочани, Берово и Пехчево. Во текот на минатата ...
сите 19 | | | веќе видена

Мигрантите, претежно од Авганистан и Пакистан, се обидуваат да се згрејат на Централната станица во српската престолнина, која е буквално преземенa од смрзнати ...
сите 6 | | | веќе видена

При жешката дебата во гостувањето во емисија на телевизија „Пинк”, на премиерот на Србија Александар Вучиќ и директорката на СОРОС во Србија, Јелена Милиќ, ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачката и фотомодел Милена Митиќ постојано објавува провокативни фотографии. Но овој пат на себе нема ниту секси костим за капење, ниту долна облека. Таа ...
сите 5 | | | веќе видена

Замислувам како некое девојче, на кого Јелена му е идол, ја пее оваа песна, и се надева кога ќе порасне дека ќе стане модерна жена, стои во ироничниот статус ...
| | веќе видена

Миљана Кулиќ и се пожали на Слаѓа Петрушиќ дека Далила, Јелена и Тијана ја нападнале дека и мириса меѓуножјето. ,Ми кажа дека ми мириса меѓуножјето , ајде ...
сите 2 | | | веќе видена

До Полјаците повторно се апелирало да се јават на аларм бројот доколку забележат дека некој може да биде загрозен од студот. Новиот бран на голем студ во ...
сите 216 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ се пофали дека спречил тежок инцидент бидејќи постоела опасност возот да биде дигнат во воздух. Провокативни пароли, „Косово ...
сите 25 | | | веќе видена

Употребете ја оваа магична таблета на еден од овие три начини и конечно ќе им кажете збогум на несовршеностите на вашето лице. Нема личност која не посакува да ...
сите 3 | | | веќе видена

next