Нашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните ...
сите 16 | | | веќе видена

Кога странец кој дошол во Македонија ќе го прашаш што е она што најмногу му оставило впечаток, доста често одговорот е македонската кујна. Ние сите ги знаеме ...
сите 10 | | | веќе видена

Српската фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува обожавателите со нова селфи фотографија на Инстаграм. За помалку од два часа Цеца за оваа фотографија ...
сите 8 | | | веќе видена

Џамбазов со својот настап ги разгоре емоциите во „Метрополис арена“ каде вечерва се одржува Златна Бубамара на популарноста. Салата е веќе полна до последното ...
сите 48 | | | веќе видена

Талент кој ретко се гледа… Изведбата на Алекс Магала предизвика врескање и шок во британскиот Суперталент. Ова 26 годишно момче од Молдавија почнал да вежба ...
| | веќе видена

Премиерот Александар Вучиќ на гостувањето во РТС зборувајќи за односите со соседните земји, рече: -Знаете ли како се вика последниот премиер на Македонија? ...
сите 28 | | | веќе видена

Додека чекал мајсторите да го поправат службеното возило, со цел да ја преземе смената и да започне со работа, овој полицаец го запознал младиот Џејсон, момче ...
| | веќе видена

Александра имаше само танга на себе а Дејан Станковиќ – Краљ се фати за ‘работа’. Александра Суботич повторно имавме прилика да ја видиме во разголено издание ...
сите 2 | | | прочитана: 3186 | веќе видена

Во декември минатата година Лепа Брена и Боба Живоиновиќ прославија сребрена свадба, односно 25 години јубилеј, но се уште се зборува за денот кога тие стапија ...
сите 3 | | | веќе видена

Ина Јевремовиќ, ќерка на пејачот Драган Којиќ Кеба и Лилјана Јевремовиќ на 18. февруари наполнила 18 години. Ина својот роденден го прославила во друштво на ...
сите 4 | | | веќе видена

Курдските пешмерги успеале да го снимат чинот со камера, која исто така ги овековечила жестоки борби и моментот во кој терористот од Исламска држава се обидува ...
сите 9 | | | веќе видена

Деновиве српската старлета се пофали со новиот автомобил вреден околу 40.000 евра, а се зборува дека Станија се почастила по огромниот хонорар кој го добила ...
сите 13 | | | веќе видена

next