Акција (Pet Friendly Places) – Познатите и нивните домашни миленици Натпреварот за “НАЈТРЕНДИ МИЛЕНК ЗА 2016 година” заврши. Целта на истиот беше подигање на ...
сите 2 | | | веќе видена

Руска воена делегација, која допатува во Манила, се реши на еден поразличен начин да ја презентира воената подготвеност на нивните специјалци. Наместо да губат ...
| | прочитана: 510 | веќе видена

На некои луѓе на памет им паѓаат навистина неверојатни идеи. За да откријат што ќе се случи, овие момчиња одлучиле да лансираат ракета за огномет и тоа под ...
сите 7 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Според последните податоци, во нападот загинале најмалку 60 лица, а други 50 се повредени. Очевидци ги снимија првите секунди по нападот со автомобил бомба во ...
сите 67 | | | веќе видена

Го запрел својот автомобил среде пешачки премин, а потоа еден пешак направил нешто што долго ќе го памти… Погледнете како му се одмаздил пешакот:
сите 10 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша многу често привлекува внимание со своитеизјави и постапки. Така на Инстаграм повторно се огласи по повод православен Божиќ, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога се говори за интелигенцијата, поголемиот дел од луѓето на тоа мислат како на единствена особина којашто одредува дали и колку е некој паметен или не, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Најголемата дожделива бура во последните десет години ќе се случи во текот на викендот во Калифорнија и со големи поплави кои таа американска сојузна држава ја ...
сите 18 | | | веќе видена

ногу сакам да имам некој свој што ќе ме поддржувам.Можеби ќе бидам сам до крајот на животот-говореше Дејан. Дејан Кетиќ во шоуто „Јас имам талент“ ја раскажа ...
сите 5 | | | веќе видена

Аца Лукас е една од најголемите српски ѕвезди и заработува одлично, па не е воопшто чудно што неговиот дом е луксузно уреден како од магазин. Во него тој живее ...
сите 3 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ не крие колку е заљубен во новата девојка Ана Цакиќ. Тие двајцата моментално се на Копаоник, а друштво им прави мама Цеца. Вељко преку ден е ...
сите 5 | | | веќе видена

Провокацијата е нејзиното второ име, а ќе беше дури и необично ако и таа на социјалните мрежи објави некоја „веќе видена“ празнична фотографија и честитка до ...
сите 4 | | | веќе видена

Меѓу кандидатите кои се пријавија во телевизискиот музичкиот натпревар „Кастинг талент шоу“, се најдоа и ќерките на музичката брачна двојка- виолинистите Ана и ...
сите 11 | | | веќе видена

Граѓаните на Општина Центар револтирани од односот на градоначалникот Андреј Жерновски мрзнат на минусните температури и сами го чистат снегот и мразот. Жители ...
сите 14 | | | веќе видена

Оние што имаа можност да ја гледаат новогодишната емисија на ТВ „Пинк“, можеа да го видат и срамот на младата пејачка која се струполи на сцената. Иако ...
сите 4 | | | прочитана: 870 | веќе видена

next