Најдолгиот тунел на светот кој е изграден во Швајцарија, а треба да овозможи поврзаност на северот и југот на Европа, отворен е во неделата, објавија ...
сите 56 | | | веќе видена

Луѓето имаат тенденција да ја поврзуваат убавината само со надворешниот изглед, но и тој зависи од тоа колку се грижите за вашата внатрешност и целото тело. ...
сите 3 | | | прочитана: 346 | веќе видена

Елена Наѓ (29) од Украина вчера вечер блесна во српската верзија од емисијата „Јас имам талент“ . Та на жирито му се претстави со таканаречена воздушна ...
сите 26 | | | прочитана: 215 | веќе видена

„Карпите во вселената кои влегуваат во Земјината атмосфера се наречени метеориди. (…) Колку повеќе се приближува метеоридот кон Земјата и нејзината атмосфера, ...
| | веќе видена

Јелена Карлеуша донесе огромна елка во својот дом и само што ја постави во дневната соба настана вистински хаос. Нејзината преслатка бела мачка се качи на ...
сите 3 | | | веќе видена

Државната изборна комисија реши да има прегласување во гласачкото место 0396/1 во Гостивар, кое се наоѓа во шестата изборна единица, доколку истото може да ја ...
сите 792 | | | веќе видена

Затвореници осудени на тешки кривични дела со казни од 15 години затвор вчера вечер киднапираа чувар и го искористија да побегнат од затворот Идризово. ...
сите 7 | | | веќе видена

Вчера вечер Федерлната телевија на Босна и Херцеговина, во ударен термин, поточно во 20:25 минути ги остави во шок гледачите. Имено, таа прикажала документарен ...
сите 5 | | | прочитана: 662 | веќе видена

Еден човек си купил телефон на старо. Во мемориската картичка пронашол многу фотографии кои добро го преплашиле. Токму поради оваа причина никогаш не е убаво ...
| | веќе видена

next