Двајцата американски рапери Кис Браун и Солџа Бој до толку се замерија што договорија и боксерски меч за да си ги одмерат силите. Солџа Бој го тренира Флојд ...
сите 2 | | | прочитана: 362 | веќе видена

Петар Рупески од Варош беше најсреќен и најумешен од стотината верници кои утрово го фаќаа светиот крст во осветените води на Охридското езеро. Тој годинава по ...
сите 408 | | | веќе видена

Македонските ракометни репрезентативци синоќа во мечот со Шпанија, освен што докажаа дека можат а се носат со најсилните репрезентации во светот, на ...
сите 174 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Младиот Трајан Целески – Тачо боледува од тумор Астроцитома и итно потребни му се средства за операција во Италија. Затоа доколку сте во можност, покажете ја ...
сите 7 | | | веќе видена

next