Пејачот Славко Калезиќ оваа година ќе ја претставува Црна Гора на Евровизија во Киев, а сега премиерно ја претстави песната и спотот насловена „Space“, по што ...
сите 25 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Рускиот претседател му соопштил на турскиот колега дека доколку не ги заузда Албанците, нема да му го продаде ракетниот систем со долг дострел, кој му е ...
сите 34 | | | веќе видена

Во долниот дел од фотографијата стои наслов „Двоен владетел“. Аниматорите на магазинот се решиле на ликот на рускиот претседател да ја додадат препознатливата ...
сите 104 | | | веќе видена

Три лица починаа во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне околу 14:39 часот на регионалниот пат Гевгелија – Богданци во близина на местото викано ...
сите 16 | | | веќе видена

Вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“ е во тек, а покрај жестоката борба меѓу кандидатите, и коментарите на жирито стануваат се поостри. За да објасни колку е ...
сите 12 | | | веќе видена

Видеото од оваа свадба е апсолутен хит на социјалните мрежи. Стомачниот танц е еден од најатрактивните во светот, а на интернетот се појави видео – снимка од ...
сите 2 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед синоќа му гостуваше на Ростов, а пред почетокот на мечот камерите фатија интересна сцена во подтрибинскиот простор. Имено, дечињата кои ...
сите 84 | | | веќе видена

Минаа 17 години од убиството на Жељко Ражњатовиќ Аркан и понатаму ја интригира јавноста. Кој е вистинскиот нарачател за ликвидацијата бидејќи се уште не се ...
| | веќе видена

Пејачката Радмила Манојловиќ која важи за една од најатрактивните пејачки на сцената обожава често да го покажува своето тело. Така на еден настап облече ...
сите 2 | | | веќе видена

По пресот на СДСМ и објавувањето на програмата за формирањето за нова влада, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ се одржа прес конференција ...
сите 13 | | | веќе видена

Знамето што пред четврт век се крена тука, на Рамна Нива, претставуваше јасна и недвосмислена порака дека ова е територија на суверена и независна држава. ...
сите 30 | | | веќе видена

next