24 Вести

Лидерот на Дуи Али Ахмети попладнево на состанок со мандатарот Зоран Заев на Бихаќка, потврдуваат за Тв 24 партиски извори од ДУИ и СДСМ. Ахмети се оечкува да ...
сите 109 | | | веќе видена

Хазби Лика вицепремиер за рамковен договор, Бујар Османи вицепремиер за евроинтеграции, Билент Салиу министер за правда, Крешник Бекташи министер за економија, ...
сите 80 | | | веќе видена

Еден од најголемите проблеми на балканскиот регион е јакнењето на анционалистичките и профашистички тенденции, вели поренешниот претседател на Хрватска, Иво ...
сите 4 | | | веќе видена

Зоран Заев и официјално е резибран за претседател на СДСМ. Негов заменик и во овој мандат ќе биде Радмила Шеќеринска, а на 22от конгрес, делегатите ги избраа и ...
сите 123 | | | веќе видена

„Во СДСМ ги гледаме истите луѓе, кои што ги препознаваме по корупција, криминал, неработење, лажни ветувања и разни манипулации“, изјави денеска лидерот на ...
сите 18 | | | веќе видена

Фондацијата на бизнисменот Ванчо Чифлиганец изгради и донираше нова куќа на семејството Трајкови од радовишкото село Дедино чииј дом пред новогодишните ...
сите 16 | | | веќе видена

Пред околу 700 симпатизери, сопартијци, лидерот на СДСМ, Зоран Заев повторно ја побара довербата за да ја води партијата.На 22от конгрес присуствуваа и ...
сите 141 | | | веќе видена

next