24 Вести

Пет илјади припадници на безбедносните сили ќе ја гарантираат безбедноста во Рим за време на средбата на врвот на ЕУ што ќе се одржи на 25 март. Европските ...
сите 30 | | | веќе видена

По пауза од еден час дадена за дополнителни консултации, во Собранието на Република Македонија продолжи координативната средба за собраниската Комисија за ...
сите 447 | | | веќе видена

Москва се надева дека западните земји ја сфаќаат опасноста од обидите за дестабилизација на ситуацијата во Македонија, изјави денеска рускиот министер за ...
сите 52 | | | веќе видена

Синдикатот на Југохром последен пат бара средба со техничкиот премиер Емил Димитриев. Во спротивно најавија ќе протест. Бараат средбата да се одржи најдоцна до ...
сите 13 | | | веќе видена

Пратениците на СДСМ немаат апсолутно никакво право да говорат и да обвинуваат за кочење и блокирање на парламентарни процедури во Собранието , бидејќи СДСМ и ...
сите 447 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека нападот пред британскиот парламент нагласува потреба за заедничка борба против тероризмот. Во писмо до ...
сите 45 | | | веќе видена

СДСМ денеска апелира пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да не ги кочат парламентарните процедури и согласно Деловникот за работа на Собранието, побрзо да се избере ...
сите 137 | | | веќе видена

next