24 Вести

СДС треба да овозможи непречено функционирање на единиците на локалната самоуправа до одржувањето на локалните избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното ...
сите 27 | | | веќе видена

Лидерот на албанските владејачки социјалисти, Еди Рама со шефот на опозициските демократи, Љуљзим Баша, начелно се согласиле околу, до сега различните ставови, ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ќе се појави во Основното јавно обвинителство да даде исказ за „Крвавиот четврток“. Џафери е повикан како ...
сите 170 | | | веќе видена

Нова верзија на гаранцијата што треба на Иванов да му ја гарантира унитарноста за да го додели мандатот е на маса. Извори на тВ 24 велат дека таа може да биде ...
сите 191 | | | веќе видена

Голема прашина деновиве во Охрид се крена околу реставрацијата на Али Пашината џамија во јадрото на охридската чаршија. Граѓаните видно револтирани и ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери утре ќе се појави во ОЈО да даде исказ за „Крвавиот четврток“. Џафери е повикан како оштетен од немирите во Собранието ...
сите 52 | | | веќе видена

На работ на инцидент беше синоќешниот обид на концесионерот на Мали Пром од Велес да пренесе сечени огревни дрва од атарот на село Мелница. Жителите на ова ...
сите 2 | | | веќе видена

Неизвесен останува текстот на гаранцијата за унитарноста што лидерот на СДСМ Заев треба да му ја достави на шефот на државата. Координациите и усогласувањето ...
сите 419 | | | веќе видена

next