24 Вести

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот по интервенција на ...
сите 526 | | | веќе видена

Со традиционалното василичарско оро и палење на маските на двете друштва Горна и Долна маала во центарот на Вевчани, попладне ќе заврши годинашниот Вевчански ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром конечно на маестрален начин ја прекина црната серија порази во 18-тото коло од АБА лигата. Избраниците на ...
сите 70 | | | веќе видена

Денес во 75-тата година почина легендарниот пејач Мики Јевремовиќ. Човекот кој го одбележа златното време на југословенската музика, препознатлив по песните во ...
сите 13 | | | веќе видена

Секоја земја и нејзиниот народ има неприкосновено право на самоопределување и суверено да одлучува за своето именување и идентитет. Провокација и неприфаќање ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонското друштво Илинден од Тирана го окарактеризира како скандалозен ставот на српскиот Патријарх Иринеј дека Горанците се одродени Срби. Од здружението ...
| | веќе видена

next