24 Вести

Во Македонија мора да престане праксата за испраќање на политичари на дипломатски позиции-порача министерот за надворешни работи Никола Димитров од Софија. ...
сите 46 | | | веќе видена

Во Македонија и на северната хемисфера на Земјата изутринава во 06 часот и 24 минути почна летото. Во истовреме, на јужната полутопка настапи зимата. Денешниот ...
сите 52 | | | веќе видена

Македонија останува посветена на патот кон евроинтеграциите и градење на добрососедски односи. Подобрување на бизнис климата со соседна Бугарија, повеќе ...
сите 328 | | | веќе видена

Во централната железничка станица во Брисел е совладан терорист кој на себе имал експлозивни направи, и кој се обидел да пука врз полицајци, јавија бриселски ...
сите 90 | | | веќе видена

Македонските фудбалери до 21 година за малку ќе оствареа сензационална победа против Србија, сепак на крај мораа да се задоволат со реми од 2-2. Србите мораа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски нареди да се поведе дисциплинска постапка против актерот и уметничкиот директор на Македонскиот народен театар, Тони ...
сите 24 | | | веќе видена

Историски исчекор во македонско-бугарските односи – Бугарија со отворена поддршка за евроатлантските интеграции. Премиерите на двете земји, Заев и Борисов ...
сите 328 | | | веќе видена

Со затворени граници и бодликави жици, светот денеска го одбележува светскиот ден на бегалците. Секоја минута во светот по четири семејства го напуштаат својот ...
сите 7 | | | веќе видена

next