24 Вести

Ако уживате во спиењето или имате проблеми со него, ова е вашиот ден. Денес се одбележува Светскиот ден на спиењето под мотото сонувате за мирен и квалитетен ...
сите 28 | | | веќе видена

Се појавивме во Основното јавно обвинителство за да ја докажеме нашата невиност. Финансиите за изборите се јавно објавени и можеме да служиме за пример како ...
сите 139 | | | веќе видена

Во кошаркарската НБА лига фаворитите Кливленд и Голден стејт со нови победи остануваат на врвот на своите конференции, а вниманието го украдоа Вестрбрук, Јокиќ ...
сите 123 | | | веќе видена

Швајцарецот Стан Вавринка и шпанецот Пабло Карењо-Буста ја формираа првата полуфинална двојка на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Третиот носител, Вавринка, ...
сите 102 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека се срами поради настаните од март 2004 година, додавајќи дека тие биле непотребни и дека го посрамиле Косово. ...
сите 102 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, по денешниот состанок за Реформаската агенда на Босна и Херцеговина во Сараево, изјави дека ...
сите 59 | | | веќе видена

СДСМ денеска поднесе иницијатива во Собранието на Република Македонија за продолжување на конститутивната седница, поткрепена со потписите од 67 пратеници. ...
сите 402 | | | веќе видена

Дете родено во 2013 година од кичевското село Бачишта е тешко повредено во пределот на стомакот, градниот кош и главата во напад од глутница кучиња. Поради ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп си стои на зборот дека Владата на неговиот претходник Барак Обама ги прислушувала неговите телефински разговори за време на ...
сите 179 | | | веќе видена

next