24 Вести

На денот на словенските просветители, браќата Кирил и Методи, Македонија може да се пофали со функционално неписмена младина која ги добива најлошите резултати ...
сите 17 | | | веќе видена

Условните казни за насилниците кои упаднаа во Собранието и тепаа пратеници се зачудувачки несоодветни, смета професорот Трпе Стојановски. Иако законот за ...
сите 27 | | | веќе видена

Со особено внимание следиме сè што се случува во вашата земја. Посакуваме внатреполитичката ситуација во Македонија да се развива согласно уставот и ...
сите 143 | | | веќе видена

Вкупно 13 синдикални организации, во отворено обраќање до мандарот за состав на новата Влада, соопштија дека се против идејата економски вицепремиер да биде ...
сите 86 | | | веќе видена

Централното претседателство на Движењето за реформи во ДПА на Зијадин Села синоќа одлучи да ги продолжи преговорите со мандатарот Зоран Заев за влез на идната, ...
сите 226 | | | веќе видена

МЗТ Скопје Аеродром ќе биде единствен претставник од Македонија во новата сезона од АБА лигата. Ова е епилогот од генералното Собрание на регионалното ...
сите 66 | | | веќе видена

Во Основниот суд - Скопје 2 утре продолжува судското рочиште за тужбата на лидерот на ДУИ Али Ахмети и Муса Џафери против екс-разузнавачот Слободан Богоевски ...
сите 64 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј објави вчера дека го зголемува нивото на закана во земјата до критично по самоубиствениот напад во Манчестер, во кој загинаа ...
сите 118 | | | веќе видена

Владата да назначи вицепремиер за економски прашања според сопствена програма и план, но, секако, да воспостави и механизми и правила за транспарентен ...
сите 86 | | | веќе видена

Вечерва ќе го добиеме кошаркарскиот шампион на Македонија. Во СЦ „Јане Сандански“ ќе се игра решавачкиот петти натпревар помеѓу бранителот на трофејот МЗТ ...
сите 144 | | | веќе видена

Сезоната завршува, а она најдоброто остана за крај. Во наредните 10 денови ќе ги добиеме шампионите во двете најквалитетни клупски натпреварувања на Стариот ...
сите 80 | | | веќе видена

Турските власти издадоа наредба за апсење на 129 службеници на локалната власт во Анкара и на две министерства во рамки на истрагата против поддржувачите на ...
сите 16 | | | веќе видена

next