24 Вести

Ниту Денот на трудот нема да ги сплоти синдикатите, иако дел од нив направија напори. Повелбата на солидарност сплоти дел од синдикалните организации кои со ...
сите 41 | | | веќе видена

Трагите од крв се сè уште видливи на местото каде се случи горзоморниот чин со убиството на кучето. Со извиците „Убиец!, Затвор!“, „Кој посегнал да убие куче, ...
сите 68 | | | веќе видена

Изборот на Талат Џафери за нов собраниски спикер е кристално чист и согласно деловникот – вели во писмена реакција пратеникот од НСДП, Горан Мисовски. Според ...
сите 122 | | | веќе видена

Полицијата приведе пет лица за учество во толпата која во четвртокот упадна во Собранието. За нив и за уште десет други лица, МВР поднесе кривични пријави. За ...
сите 99 | | | веќе видена

Кривични пријави против 15 лица се поднесени од страна на единицата за насилен криминал до Основно јавно обвинителство во врска со нередите што се случија во ...
сите 99 | | | веќе видена

Папата Франциско изјави дека добар дел од човештвото ќе биде уништен со голема војна меѓу САД и Северна Кореја, а според него трета земја треба да влезе како ...
сите 245 | | | веќе видена

Дел од синдикатите со првомајски протест ќе го искажат револтот против газењето на работничките права. Потписниците на повелбата за солидарност ќе маршираат од ...
сите 41 | | | веќе видена

Пристапот до најголемата интернет енциклопедија „Википедија“ е блокиран во Турција поради оцрнување на имиџот на земјата, соопштија турските власти. Место да ...
сите 20 | | | веќе видена

Кај нас нема официјална бројка на лица со посебни потреби, ниту знаеме за каква попреченост зборуваме, ниту за старосна структура, ниту дали тие деца или лица ...
сите 32 | | | веќе видена

next