24 Вести

Аналитичарите очекуваат во вториот круг да се пласираат центристот Емануел Макрон и екстремната десничарка Нарин ле Пен. Франција е земја која знае да ги ...
сите 281 | | | веќе видена

Во најнеизвесната трка во последниве децении, претседателските избори во Франција се клучни за иднината на ЕУ. Од 11 кандидати, како што покажуваат анкетите, ...
сите 281 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан апелирал до Албанија што побрзо да ја затвори процедурата за враќање и компензација на имотот на ...
сите 22 | | | веќе видена

Косовските медиуми објавија дека Рамуш Харадинај, некогашниот командант на Ослободителната војска на Косово (ОВК) можно е да биде единствениот кандидат на ...
сите 28 | | | веќе видена

Владата на синоќешната вонредна седница одлучи да се формираат комисии за испитување на штетите настанати кај овошните и лозовите насади од ниските температури ...
сите 86 | | | веќе видена

Ракометарите на вардар го положија првиот испит во трката за ф4 турнирот во Келн. На гостувањето во Германија го победија Фленсбург со 26-24, два разлика иако ...
сите 198 | | | веќе видена

Kолку маневарот со Уставниот суд може да биде решение за комплетната блокада што за еден месец ќе се случи со престанувањето на градоначалничкиот мандат, колку ...
сите 10 | | | веќе видена

next