24 Вести

Обидот за бришење на цел народ преку една срамна декларација е чин за најголема осуда, кој се коси со сите демократски принципи. Македонци во Албанија постоеле ...
сите 35 | | | веќе видена

Пред Аплелацискиот суд во Атина денеска почнува судскиот процес за зделката меѓу грчкиот телеком ОТЕ и германската компанија „Сименс“ од 1997 година, која во ...
сите 8 | | | веќе видена

Медиумските работници од трите весници на Медиа принт Македонија една недела штрајкуваат. Новинарите од „Дневник“ , „Утрински весник“ и од „Вест“ и денеска со ...
сите 31 | | | веќе видена

Во Бугарија денеска официјална почнува изборната кампањата за предвремените парламентарни избори закажани за 26 март. Кампањата официјално завршува на полноќ ...
сите 14 | | | веќе видена

Израел веќе нема да издава работни дозволи за странски претставници од Хјуман Рајтс Воч обвинувајќи ги за пристрасност. Тоа го соопшти Организацијата ...
сите 12 | | | веќе видена

Италијанската национална авиокомпанија „Алиталија“ денеска мораше да откаже 60 отсто од своите летови, како внатре во земјата, така и во странство, заради ...
сите 8 | | | веќе видена

Зоран Заев ја најави новата Влада за десет до 15 дена, Али Ахемти утре допрва ќе решава дали ДУИ ќе влезе во неа или, пак ќе остане во опозиција и ќе ја ...
сите 48 | | | веќе видена

Откако стана се поизвесно формирањето на новата влада предводена од СДСМ, за кое и денеска Зоран Заев потврди дека потписите се обезбедени, останува неизвесно ...
сите 41 | | | прочитана: 634 | веќе видена

next