24 Вести

Изреволтирани од предлогот на министерството за животна средина за изградба на регионална депонија во атарот на селото Годивје жителите на општина Дебрца ...
сите 64 | | | веќе видена

Апелациониот суд денеска ќе ја донесе одлуката дали поранешниот премиер Никола Груевски и неговите партиски соработници Јанакиески, Јакулоска, Божиновски и ...
сите 440 | | | веќе видена

Жителите на општина Дојран денеска на локален референдум ќе се изјаснат дали се „за“ или „против“ продолжување со работа на рудникот „Казандол“ кој се наоѓа на ...
сите 80 | | | веќе видена

- СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување ...
сите 187 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на Македонија успешно го заврши турнирот „Tрофеј Mакедонијa”. По триумфите над Португалија и Холандија, селекцијата предводена од ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за реформи во судството е екипиран, но сеуште не се состанал. Решенијата што треба да произлезат оттаму, доправа ќе се утврдуваат. Еден од членовите на ...
сите 16 | | | веќе видена

Во годишниот извештај за стејт департментот за борба против тероризмот, во делот за Македонија се укажува на недостатоци во однос на некоплетната национална ...
сите 35 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија за играчи до 21 година ќе биде без Томислав Јагуриновски на последните два натпревари од групната фаза на Светското ...
сите 161 | | | веќе видена

Младата кошаркарска репрезентација на Македонија триумфирше против Белорусија во денешниот дуел за разигрување за пласман од 13 до 16 место на Европското ...
сите 38 | | | веќе видена

Дали Европа треба да стравува од нови терористички напади од страна на прирзаниците на групацијата Исламска Држава. Интерпол лиферува список со 173 борци на ...
сите 57 | | | веќе видена

next