24 Вести

Али Ахмети пред конечна одлука. ДУИ решава дали да остане во влада или ќе дадат поддршка на Заев, но како опозиционери. Состанокот започна во 13 часот, она ...
сите 7 | | | веќе видена

Шеесет годишен возач на камион од Бугарија вчера утро е пронајден мртов во товарно моторно возило марка „волво“ со бугарски регистарски ознаки на терминалот на ...
сите 16 | | | веќе видена

По Ол-стар и треј паузата продолжија возбудувањата во кошаркарската НБА лига. Демаркус Казинс по заминувањето од Сакраменто дебитираше за Њу Орленас. Иако ...
сите 60 | | | веќе видена

Познати се осминафиналните двојки во второто по квалитет фудбалско натпреварување во Европа. Главниот фаворит за титулата оваа сезона, Манчестер Јунајтед ќе ги ...
сите 69 | | | веќе видена

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска се сретна со сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните три месеци од минатата година се склучени 2.922 бракови во Македонија и во споредба со последното тримесечје од 2015 година бележат намалување од ...
сите 39 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети пред денешната седница на централното претседателство на партијата што се одржува во седиштето во Мала Речица најави дека ќе ...
сите 48 | | | прочитана: 1444 | веќе видена

next