24 Вести

Борко Ристовски, Немања Прибак и Ацо Јоновски се враќаат во националниот дрес за продолжението на квалификациите за Европското првенство во Хрватска. ...
сите 41 | | | веќе видена

Додека пратениците со недели водат јалови дебати во Собранието, пред законодавниот дом децата со попреченост во развојот и нивните родители поставија шатори во ...
сите 135 | | | веќе видена

Фирмата „Медиа принт ДООЕЛ“ од семејството на МПМ што беше отворена во крајот на февруари оваа година бара да вработи 55 новинари. Новинарите вработени во ...
сите 56 | | | веќе видена

Русија стави вето на предлог резолуција, поднесена вчера од САД во Советот за безбедност на ОН, со која се осудува последното ракетно тестирање на Северна ...
сите 148 | | | веќе видена

Седумдесет и петгодишниот Мајкл Елиот починал спокоен и мирен во својот дом во западната американска сојузна држава Орегон, дури откако неговата сопруга „го ...
сите 2 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од ...
сите 284 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се ...
сите 99 | | | веќе видена

Барселона едноставно немаше решение за Јувентус по оној пораз во Торино со 3-0. На Камп Ноу каталонците во свој претпознатлив стил, со доминација на теренот во ...
сите 84 | | | веќе видена

Албанскиот Парламент денеска не успеа да избере претседател на земјата бидејќи опозицијата, која повикува на формирање преодна влада и бара организирање ...
сите 13 | | | веќе видена

Екипите на битолски Пелистер и тетовска Шкендија обезбедија пласман во финалето во фудбалскиот Куп на Македонија. Фудбалерите на Пелистер забележаа победа со ...
сите 42 | | | веќе видена

next