24 Вести

Само стабилно управување во Македонија може да ги смири политичките страсти во земјата, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов за телевизијата „ТВ+“, откако ...
сите 11 | | | веќе видена

САД ги предупредија Обединетите нации дека постои опасност политичката криза во Венецуела да прерасне во конфликт, сличен на оној во Сирија или во Јужен Судан. ...
сите 64 | | | веќе видена

Ќе работиме со новиот претседател на Собранието во поддршка на демократијата и на напредокот на Македонија на европскиот пат. Ги повикуваме македонските власти ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако не нè примат во ЕУ, да ги започнеме преговорите за поглавјата 23 и 24, бидејќи тоа многу ќе значи за земјава, изјави во интервју за телевизијата Канал 5, ...
сите 40 | | | веќе видена

Британскиот министер за Европа и Америка, сер Алан Данкан, ја поздравува одлуката на претседателот Иванов да му даде мандат на Заев за формирање нова мнозинска ...
сите 89 | | | веќе видена

next