24 Вести

Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека нема да разменува провокации со Турција, по острите критики од претседателот Реџеп Таип Ердоган против забраната ...
сите 187 | | | веќе видена

Високи 75 отсто од Французите сметаат дека претседателскиот кандидат на партијата на Републиканците, Франсоа Фијон, треба да се откаже од трката за ...
сите 40 | | | веќе видена

Ако има волја може брзо да се конституира Собранието и оваа фаза да биде решена пред доаѓањето на еврокомесарот Хан, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов ...
сите 9 | | | веќе видена

Државната изборна комисија на Србија потврди 11 кандидати за претседателските избори, закажани за 2 април, а нивниот редослед на гласачките ливичиња ќе биде ...
сите 37 | | | веќе видена

Во скопското средното училиште „Михајло Пупин“ во Скопје ќе се формира специјална паралелка за 25 ученици кои ќе имаат можност директно да се вклучат во ...
сите 23 | | | веќе видена

Со камиони, комбиња на „Трансмет“, скандирање и пароли „Напад врз Сеад е напад врз Бошњаците“,,СДСМ преку СЈО ги убива медиумите“, вработени во фирмите на Сеад ...
сите 86 | | | прочитана: 2247 | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, утре е повикан на распит во Основното јавно обвинителство. Тој, заедно со други лица, на раководни позиции во партијата се товарат ...
сите 139 | | | веќе видена

Видеото на кое директорот на прилепската гимназија “Мирче Ацев” ги повикува учениците да излезат на протест „За заедничка Македонија“ предизвика бура од ...
сите 20 | | | прочитана: 193 | веќе видена

Ова е документот до кој дојде телевизија 24, а кој Брисел го упатил до Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, и со кој се ...
сите 4 | | | веќе видена

next