24 Вести

Полицискиот синдикат со цела лепеза барања до новата влада. Со доаѓањето на новиот синдикален лидер во овој синдикат при МВР – на површина јавно се изнесоа и ...
сите 34 | | | веќе видена

Никој не може да очекува нападнатите пратеници во иднина да го помилуваат напаѓачите кои беснееа во собранието на крвавиот четврток, реагира јавноста по ...
сите 27 | | | веќе видена

Германското министерство за надворешни работи порачува дека критиките на македонскиот претседател Ѓорге Иванов се неумесни. Познато е дека оценките кои се ...
сите 10 | | | веќе видена

Сеад Кочан си ја загарантира слободата со приближно 900 илјади евра движен и недвижен имот, а гаранција дека нема да замине на „службен пат“ ќе биде одземениот ...
сите 125 | | | веќе видена

Македонскиот полициски синдикат игнориран од МВР и од техничката влада – вели првиот човек на синдикатот Ацо Антовски. Од новиот мандатар бараат решавање на ...
сите 26 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 официјално соопшти дека бизнисменот Сеад Кочан останува на слобода. Судија на претходна постапка му одредил гаранција на Кочан и ...
сите 113 | | | веќе видена

Колку повеќе непријатели, толку поголема чест за мене, е коментарот на германската амбасадорка Кристине Алтхаузер по вчерашната изјава на претседателот Ѓорге ...
сите 24 | | | веќе видена

Одлуката за шампионот на Шпанија ќе падне дури во последното коло на Примера во недела навечер. Во очите на светската јавност ќе биде пресметката на „Ла ...
сите 117 | | | веќе видена

Фудбалерите на Монако ја потврдија осмата шампионска титула во Франција, прва по пауза од 17 години. На „Луј Втори“ во претпоследното коло Монако го победи ...
сите 6 | | | веќе видена

next