24 Вести

СДСМ побара итно да се прекине со блокирањето на седницата и да се премине на гласање на претседател на Собранието, но Трајко Вељаноски и ВМРО-ДПМНЕ не ...
сите 244 | | | прочитана: 6705 | веќе видена

Ректорот на најголемиот универзитет во државава, Никола Јанкуловски, не може да претпостави кој сè од политичарите би изразил желба да се прошета на ...
сите 3 | | | веќе видена

Инцидент со пратеник – алкохолизирани лица меѓу кои и полицајци најпрво вербално, а потоа се обиделе и физички да се пресметаат со пратеникот на СДСМ Максим ...
сите 46 | | | прочитана: 1240 | веќе видена

Вистинска драма се случувала утринава во центарот за полициска обука, кога тројца кадети за време на физичките вежби паднале во бесознание, по што се пожалиле ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонија да не ја злоупотребува бегалската криза за ЕУ да ги затвори очите пред прашањата поврзани со демократијата и владеењето на правото порача ...
сите 18 | | | веќе видена

Субвенциите за странските инвеститори преку дискренционите договори – остануваат тајна за јавноста, но првиот човек на дирекцијата за слободни зони – вели, ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен првак, Вардар утрово отпатува за Белорусија каде од утре па до недела ќе биде дел од Фајнлфор турнирот во СЕХА лигата. Екипата најпрво ...
сите 165 | | | веќе видена

Вицепрвакот Голден Стејт во отсуство на Дрејмонд Грин и Андре Игудала на гости во Аризона го совлада Феникс со 120-111, најмногу благодарение на Стеф Кари кој ...
сите 121 | | | веќе видена

next