24 Вести

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија ...
сите 34 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за локална самоуправа го информира премиерот Зоран Заев дека мандатот на општинските совети и на советниците, според член член 35 став 1 ...
сите 21 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија денеска во 12 часот ќе одржи втора седница. Вчера, на првата седница, меѓу останато, беа формирани работни тела и избрани ...
сите 18 | | | веќе видена

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските ...
сите 70 | | | веќе видена

Москва категорично ги отфрли, како што стои во соопштението на руското министерство за надворешни работи, неоснованите обвинувања за нејзино мешање во ...
сите 25 | | | веќе видена

Откако Црна Гора стана 29-та членка на НАТО, Русија се закани со одмазднички мерки. - Во светлината на непријателскиот курс, избран од црногорските власти, ...
сите 64 | | | веќе видена

Во Собранието на Македонија денеска седници ќе одржат комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и законодавно правната комисија. На дневен ред на ...
сите 48 | | | веќе видена

next