24 Вести

Експлозија на плинска боца предизвикала пожар во куќа на улицата „Пореч“ во Битола. Во пожарот два члена на семесјтвото се здобиле со изгореници и пренесени се ...
сите 48 | | | веќе видена

Продолжува судскиот процес против поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујовски за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Тврдина 2“. ...
сите 77 | | | веќе видена

Началникот на Генералштабот на АРМ генерал потполковник Методија Величковски денеска во седиштето на НАТО во Брисел ќе учествува на 176. заседание на воениот ...
сите 26 | | | веќе видена

Снежните врнежи што ја зафатија Македонија го отежнуваат сообраќајот на повеќе патни правци. Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патот Кичево – ...
сите 430 | | | веќе видена

Највисока просечна плата во регионот според најновите податоци, во минатата година е исплатена во Словенија – 1.020,40 евра, а најниска во Македонија, само ...
сите 16 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија го претрпе првиот пораз на Мундијалот во Франција откако во третото коло од групата „Б“ загуби од Словенија со 29-22. ...
сите 85 | | | веќе видена

Ракометарите на Македонија го забележаа првиот пораз на Светското Првенство во Франција, откако во третото коло од групата „Б“ загубија убедливо од Словенија ...
сите 85 | | | веќе видена

Новите наноси на снег го отежнаа сообраќајот низ републикава. Од Центарот за управување со кризи известуваат дека забраната за тешки товарни возила на патниот ...
сите 430 | | | веќе видена

next