24 Вести

Во време на екипирање на новиот владин кабинет и бизнисот предлага кандидат за вицепремер за економски прашања. Стопанска комора на северозападна Македонија од ...
сите 91 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение наведува дека резултати од работењето и грижата на оваа партија за граѓаните се евидентни и дека граѓаните ги препознаваат ...
сите 600 | | | веќе видена

Директорот во директоратот за проширување и соседска политика на европската комисија, Кристијан Даниелсон, синоќа во Тирана им честиташе на политичките лидери ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов од денеска е во работна посета на Јордан по повод учеството на Светскиот економски форум за Блискиот Исток и Северна Африка, што се ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи против 11 полициски службеници од СВР - Скопје и против четворица припадници на Единицата за брзо распоредување поведе ...
сите 61 | | | прочитана: 158 | веќе видена

Вероника Томова е македонската претставничка на самитот Г-20 која оваа година ќе се приклучи на младите глобални лидери во Берлин. Самитот обединува вкупно 100 ...
| | веќе видена

Родителите на лицата со посебни потреби повторно ќе отворат шатори во паркот спроти собранието каде ќе кампуваат три дена и ќе преспиваат под отворено небо. Со ...
сите 22 | | | веќе видена

next