24 Вести

Со изградба на двата автопати кои се најдоа во очите на јавноста изминативе денови, се почнало пред да заврши проектирањето. Изведувачите брзале со отпочнување ...
сите 125 | | | веќе видена

Поради задоцнети плати и придонеси, работници од автопатот Охрид - Кичево излегоа на улица, преку штрајк да ги бараат своите права и обврски кои матичната ...
сите 91 | | | веќе видена

Од прислушуваните разговори кои ја потресоа македонската јавност можевме да слушнеме лично од поранешната министерка Гордана Јанкулоска како функционирало ...
сите 36 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ќе ја усвои одлуката за дополнителна поддршка на овоштарите со шест денари за килограм праски предадени во преработувачки ...
сите 39 | | | веќе видена

Стотина работници ангажирани од фирма-подизведувач за извршување градежни работи на автопатот Охрид-Кичево денеска излегоа на протест бидејќи два месеци не ...
сите 91 | | | веќе видена

Има пропусти во изградбата на автопатот Кичево-Охрид, министерството прави анализи и наскоро ќе има резултати - вели министерот за транспорт и врски Горан ...
сите 91 | | | веќе видена

Вработени со договор на дело во министерството за здравство добивале енормно високи хонорари, кои биле и пет-шест пати повисоки од просечната плата во земјава. ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонија и Бугарија загубија многу време со меѓусебните ладни односи, но убеден сум дека работите веќе почнаа да се менуваат, вели министерот за надворешни ...
сите 297 | | | веќе видена

next