24 Вести

Полицијата сè уште без трага од бизнисменот Сеад Кочан. Меѓународната потерница е активна, потрагата на МВР продолжува, вели за Телевизија 24 министерот за ...
сите 86 | | | веќе видена

Продолжува црната кампања против пратениците на СДСМ од Охрид. Утринава на повеќе локации во градот осамнаа некролози со ликот на пратеникот Томислав Тунтев а ...
сите 6 | | | веќе видена

Додека еврокоемсарот Хан се среќава со лидерите на партиите, пратениците да почнат конечно со работа и да се избере нов претседател. Ова се очекувањата на ...
сите 402 | | | веќе видена

Овластен градежен инспектор од општината Центар издаде решение за стопирање на сите градежни активности на кејот на Вардар. „На градилиштето нема информативна ...
сите 139 | | | прочитана: 278 | веќе видена

Програмата на новата реформска влада ја гарантира унитарноста на Македонија и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните велат од СДСМ. „Овој документ е ...
сите 143 | | | веќе видена

Белото вино „Шардоне“ од бербата од 2015 година на винаријата „Стоби“ доби златен медал на 24. Интернационален натпревар на најдобрите вина од сортата ...
сите 28 | | | веќе видена

Женската јуниорска репрезентација на Македонија денеска против селекцијата на Фарски острови ќе го одигра решавачкиот натпревар за пласман на Европското ...
сите 58 | | | веќе видена

Новинарски екипи поминаа 6 града во шест изборни единици со цел креирање на профилот на „пратеникот од доверба“ кој што во Собранието треба да ги штити ...
сите 2 | | | веќе видена

Откажување од тиранската платформа од страна на сите политички чинители во земјата, барање да не се бира претседател на Собранието кој не се откажал од ...
сите 248 | | | веќе видена

next