24 Вести

Мендух Тачи денеска на кафе кај Зоран Заев, прва средба на партиските лидери по формирањето на новата влада. На средбата двајцата се согласиле дека се што било ...
сите 74 | | | веќе видена

Членовите на Регулаторната комисија за енергетика работеле во интерес на партиските и бизнис интереси, а на штета на граѓаните, кои плаќаат поскапа струја ...
сите 7 | | | веќе видена

Неговото дете има само осум години и боледува од церебрална парализа. Го гледа секој ден како венее пред неговите очи а е беспомошен. Прашањата „Што ќе се ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, во рамките учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, денеска имаше средба со ...
сите 113 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Врховниот суд на денешната седница која беше затворена за јавноста ги разгледуваше барањата за заштита на законитоста за притворите на ...
сите 42 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето за сообраќајната несреќа во која животот го загуби тринаесетгодишниот Давид Анѓеловски. Обвинетата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија денеска (12:00) ќе ја одржи тематската седница посветена на утврдување на правецот на итните реформски приоритети, соопшти ...
сите 14 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се сретне со лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи. Минатата недела Тачи оставри срдба и со лидерот на ...
сите 37 | | | веќе видена

next