24 Вести

Мајкл Флин, советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп поднесе оставка по информациите дека не пренел „целосни информации“ ...
сите 86 | | | веќе видена

Најстарото европско езеро се разбуди во нафта, хемикалии, отпадоци по повлекувањето на водата . Н а некои делови од албанска страна водата е повлечена и 40 ...
сите 10 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Нов голем циклус на набавка на нова и најсовремена опрема за јавните здравствени установи, најави Никола Тодоров. Тендерот за набавка на тетовската болница е ...
сите 14 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Денеска во просториите на Одбојкарската Федерација на Македонија, беа извлечени четвртфиналните двојки во одбојкарскиот Куп во машка и женска конкуренција. Кај ...
сите 73 | | | веќе видена

Единствената девојка од седумте македонски скијачи на СП во Сент Мориц, Лидија Симјановска, денеска го имаше својот настап во квалификациите за велеслалом. Од ...
сите 91 | | | веќе видена

Роднини, пријатели и соседи на дел од обвинетите во случајот „Диво Насеље“ денеска беа сослушани како сведоци на одбраната. Сите истакнаа дека не забележале ...
сите 60 | | | веќе видена

next