24 Вести

Неколку граѓани кои се јавија во нашата редакција и кои замолија за анонимност, се плашат дека ќе останат без огревно дрво, иако имаат уредни уплати. Загрижени ...
сите 12 | | | веќе видена

Машинеријата на команијата „Трансмет“ на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан повторно ќе работи за државната компанија ЕЛЕМ, а машините ќе одат во РЕК Битола. ...
сите 126 | | | веќе видена

Владата во заминување продолжува со државнички функции и промоции, а дел од нив и натаму е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Нему, министерот ...
сите 73 | | | веќе видена

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, ...
сите 116 | | | веќе видена

Не е исклучена можноста и Зоран Заев да присуствува на премиерската вечера во Брисел, в среда на 24 мај, на која се поканети сите актуелни премиери од Западен ...
сите 149 | | | веќе видена

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ...
сите 600 | | | веќе видена

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, ...
сите 29 | | | веќе видена

Укинувањето на екстерното тестирање не е реформа – туку е антиреформа , изјави денеска Спиро Ристоски од ВМРО ДПМНЕ. Тој додаде дека екстерното тестирање е ...
сите 62 | | | веќе видена

Не сум сигурна дека може да се нарече чудо, но успехот да ја решиме долготрајната политичка криза во Македонија и Албанија е резултат на силна работа и на ...
сите 149 | | | веќе видена

Под силен притисок на јавноста, граѓаните, но и на странската булдожер дипломатија мандатот стигна во рацете на Зоран Заев. Се чека новиот владин состав. Се ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот ...
сите 29 | | | веќе видена

next