24 Вести

Клучните пораки кои Хан и тројцата европратеници им ги носат на политичките лидери во Македонија беа објавени на социјалните мрежи и тоа пред делегацијата да ...
сите 313 | | | прочитана: 532 | веќе видена

Утре напладне треба да продолжи денешната координативна средба на претставниците на парламентарните групи за утврдување на предлогот за составот на Комисијата ...
сите 447 | | | веќе видена

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Бастијан Швајнштајгер ќе се пресели во американската МЛС- лига, поточно во редовите на Чикаго Фајерс, потврди денеска клубот ...
сите 46 | | | веќе видена

Во случај Стефан Спировски да не добие зелено светло за настап на претстојниот квалификациски натпревар помеѓу Лихтенштајн и Македонија, селекторот Игор ...
сите 59 | | | веќе видена

Изминатата вечер се одиграа седум натпревари во НБА лигата. Голден Стејт по четврти пат ја надигра Оклахома, Хјустон благодарение на маестреалниот Харден го ...
сите 116 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излезе на протест пред седиштето на Европската унија во Скопје. Му порачаа на комесарот Јоханес Хан дека не ...
сите 223 | | | веќе видена

Соработникот на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, Кириакос Хараламбос во име на Хан и на тројцата европратеници Едвард Кукан, Кнут Фленкенштајн и Иво ...
сите 15 | | | веќе видена

Битолската полиција поднесе кривични пријави до Основното јавно обвинителство против четворица малолетници на возраст од 16 до 17 години. Од нив три лица се од ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерството за финансии во реакција на денешното соопштение на СДСМ апелира да не се злоупотребуваат аукциите на државни хартии за дневно-политички цели. Со ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, нема да оствари средба со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, информираат од кабинетот на ...
сите 313 | | | веќе видена

next