24 Вести

Британската премиерка Тереза Меј за време на средбата со американскиот претседател Доналд Трамп на самитот на НАТО во Брисел ќе изрази загриженост поради ...
сите 23 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека во рамки на истрагата на нападот во Манчестер извршила контролирана експлозија при претрес во домови во јужниот дел на ...
сите 213 | | | веќе видена

Стопанските комори деновиве предложија кандидати за економски вицепремиер во новата Влада. Нивниот став е дека бизнисот треба да биде директно вклучен во ...
сите 50 | | | веќе видена

Изјавата на рускиот претседател Владимир Путин на средбата со претседателот Ѓорге Иванов дека писменоста е дојдена во Русија од Македонија ги изненади и ги ...
сите 23 | | | веќе видена

На денот на словенските просветители, браќата Кирил и Методи, Македонија може да се пофали со функционално неписмена младина која ги добива најлошите резултати ...
сите 17 | | | веќе видена

Условните казни за насилниците кои упаднаа во Собранието и тепаа пратеници се зачудувачки несоодветни, смета професорот Трпе Стојановски. Иако законот за ...
сите 56 | | | веќе видена

next