24 Вести

Граничниот премин „Богородица - Евзони“ на македонско-грчката граница по 18 дневна целосна блокада од страна на грчките земјоделци, е деблокиран и прооден за ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Минхен почнува 53. Безбедносна конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на ...
сите 86 | | | веќе видена

Турската погранична полиција на границата со Иран открила 600 килограми хероин во камион чија крајна дестинација била Бугарија, јави БТА. Иранскиот државјанин ...
сите 8 | | | веќе видена

„Ќе има војна. Војна ќе има“, напиша на својот Фејсбук профил актерот Владо Јовановски и ја крена јавноста на нозе. Во 24 Отворено рече „Мене куршум не ме бие, ...
сите 4 | | | веќе видена

Од вкупно пет македонски скијачи на денешните трки во велеслалом на СП во швајцарскиот Сент Мориц, ниту еден не оствари пласман. Во финалната трка во женска ...
сите 106 | | | веќе видена

А во рамките на на одбележувањето на 95-годишнината од своето постоење, Стопанската комора на македонија формираше македонско-српски деловен совет и на ...
сите 25 | | | веќе видена

Дел од вработенити во „Македонски железници“ излегуваат на протест поради неисплатени плати, а луѓето ќе преноќат во железници за да го добијат заработеното. ...
сите 106 | | | веќе видена

next