24 Вести

Европратениците и по третиот круг на гласање не успеаа да изберат наследник на досегашниот претседател, Мартин Шулц. Во третиот круг најмногу гласови освоија ...
сите 90 | | | веќе видена

Словенија и Тунис одиграа мошне интересен натпревар во рамките на четвртото коло од групата „Б“. Натпреварот во Мец го одбележаа низа пресврти, а на крајот и ...
сите 63 | | | веќе видена

Власта спровела само 3 од вкупно 19-те препораки за реформи во собранието, судството и јавното обвинителство. Ова го покажува четвртиот круг на оценување на ...
сите 9 | | | веќе видена

Патиштата не се исчистени од снегот поради застарената механизација и невложувањето во тековното и зимско одржување на патиштата, велат од СДСМ. Претседателот ...
сите 14 | | | веќе видена

Изјавата на директорот на Архивот на Македонија и член на ВМРО ДПМНЕ, Филип Петровски кој повика на, цитирам, расчистување со медиумите на Сорос, предизвика ...
сите 15 | | | прочитана: 449 | веќе видена

Градоначалникот на Пробиштип Тони Тоневски во изјава за „Фокус“ тврди дека нема вистина во сите обвинувањата дека се обидел да силува вработена во општината. ...
сите 11 | | | веќе видена

Изградбата на електраната Бошков мост официјало е откажана. Европската банка за обнова и развој нема ја финансира електраната која беше на големо оспорувана од ...
сите 36 | | | веќе видена

Неколку часа траеше правното надмудрување помеѓу Специјалното јавно обвинителство, одбраната на обвинетите во „Тврдина 2“ и судијката Лидија Петровска која го ...
сите 77 | | | прочитана: 329 | веќе видена

Во групата „А“ од Светското Првенство во ракомет кое се одржува во Франција стартуваше четвртото коло, и тоа со натпреварот помеѓу селекциите на Норвешка и ...
сите 12 | | | веќе видена

next