24 Вести

Бомба експлодира во автомобилот на поранешниот грчки премиер и гувернер на централната банка Лукас Пападемос, при што се повредени тој и неговиот возач, ...
сите 35 | | | веќе видена

Артан Груби останува до Али Ахмети во Мала Речица и нема да биде дел од новата Валда,потврдува за ТВ 24 висок партиски функционер од ДУИ. Иако името на Груби ...
сите 80 | | | веќе видена

Некогашните титови пионери, денешни пензионери од Кочани не го заборавија 25 мај. Според нив тоа е еден од најубавите денови во месецот, кога во поранешната ...
сите 17 | | | веќе видена

Едниот сведок на Али Ахмети и Муса Џафери во постапката за клевета и навреда против екс- разузнавачот, Слободан Богоевски, одби да сведочи, додека пак вториот ...
сите 37 | | | веќе видена

Априлската реалност го стопи оптимизмот од октомври кога НБРМ предвидуваше побрза политика разрешница. Централната банка направи надолна корекција на растот на ...
сите 60 | | | веќе видена

Во организација на универзитетот Американ колеџ во Скопје денеска се одржа дванаесетта по ред меѓународна конференција за европска интеграција на тема ...
сите 5 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители денеска повторно ја одложи седницата, на која требаше да се изберат двајца обвинители во Вишото јавно обвинителство во Скопје и ...
сите 118 | | | веќе видена

Досега до Советот на јавни обвинители нема стигнато претставка околу обвиненијата на скопското обвинителство за насилствата во собранието, ќе се формира и ...
сите 12 | | | веќе видена

Жозе Мурињо може да здивне. На „Френдс арената“ во Стокхолм, Манчестер Јунајтед ја оправда фаворитската улога против Ајакс славејќи со 2:0 во големото финале. ...
сите 64 | | | веќе видена

Одложено е судското рочиште за тужбата на лидерот на ДУИ Али Ахмети и Муса Џафери против екс-разузнавачот Слободан Богоевски за клевета поради неговото ...
сите 37 | | | веќе видена

next