24 Вести

Панорамското тркало треба да престане да се гради. Владата очекува дека агенцијата за електронски комуникации – финансиер на овој скап проект треба да го запре ...
сите 22 | | | веќе видена

Партиите растрчани, анкети, конкурси, кандидати – за локални избори се подготвуваат сите, но сите со задршка колку реално ќе ги има. Висок владин функционер за ...
сите 51 | | | веќе видена

Ограничување на политичката слобода и политичко деградирање претставува прогонот од СЈО за поранешниот премиер Никола Груевски. За обвинителите од СЈО пак ...
сите 440 | | | веќе видена

Националните уметници кои досега се стекнаа со титулата, ќе останат доживотни корисници на месечен надоместок од државата, дури и по укинувањето на Законот. Ќе ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако договорот е добар и ако договорот решава проблеми како што велат СДСМ, нема зошто да го кријат. Ако договорот е добар тие ќе добијат поддршка и од ...
сите 385 | | | веќе видена

Продолжува седницата на комисијата за финансирање и за буџет, на која се води расправа за предлогот на владата за ребаланс на буџетот за 2017 година. Основната ...
сите 141 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ смета дека договорот за добрососедство со Бугарија, што треба да се потпише на 2 август, ќе биде асиметричен и во корист на ...
сите 385 | | | веќе видена

Љупчо Бубо Каров од денеска е надворешен советник на Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, во Владата на ...
сите 30 | | | веќе видена

Mладинската ракометна репрезентација по стартниот триумф над Русија, во четврток го „изеде за вечера“ аутсајдерот Буркина Фасо со преубедливи 48:20, во вториот ...
сите 161 | | | веќе видена

next