Малиот и сладок ракун сам дошол во дворот на еден човек, ова животинче толку било тврдоглаво што не сакало да си замине. Момчето кое успеало да го сними ...
| | веќе видена

Скопјанецот Васил пред неколку дена си замина за Шведска. -Си дојдов дома за празниците да ги поминам заедно со своето семејство, работам веќе 4 години во ...
| | веќе видена

 Честерфилд софата припаѓа во групата на најпрепознатливите парчиња мебел во светот. Ќе ја сретнете буквално секаде - во хотелско лоби, канцеларија, домови, ...
| | веќе видена

На крајот од одбележувањето на стогодишнината од Првата светска војна случајно беше открен гробот на француската медицинска сестра Маргарит де Гутиерм на ...
сите 3 | | | веќе видена

Колку побрзо откриете за што се работи, толку моќта на перцепија ви е поголема и можно е да имате добри предиспозиции за успешен приватен детектив. За што се ...
| | веќе видена

Алиа Чаглор е талентирана уметничка која на Инстагра ја следат само неколку илјади луѓе. Популарноста ја стекнува правејќи фустани за нејзината ќерка Стефани, ...
сите 2 | | | веќе видена

Светот е прекрасно место! Нема ништо подобро од шетање и истражување на планетата, држава по држава. Причините зошто луѓето сакаат да патуваат се различни. Тоа ...
| | веќе видена

Сите знаеме дека љубовта е бојно поле, но дали секоја љубов е вредна за борба? – Најверојатно одговорот на ова прашање ќе биде „не“. Не е секоја љубов иста и ...
| | веќе видена

Што има на македонските пазари? Колку храната е безбедна? Како да се подобри квалитети? Доволни ли се постојните механизми за контрола? Од стакло во леб, преку ...
| | веќе видена