Шалот е направен од посебен материјал кој е засилен со помошта на нано-сферични кристали кои го одбиваат блицот од камерите. Како резултат, личноста која го ...
сите 2 | | | веќе видена

 Ќерката на легендарниот Пабло Пикасо добро знае како е да се биде под притисок за успех, поради славниот родител. Иако многумина очекуваа да стане уметник, ...
| | веќе видена

 Веќе на сите им е добро познато дека она што го гледаме е поврзано со нашиот мозок, тоа што го мислиме свесно и потсвесно, како и со карактерот. Тестовите на ...
сите 3 | | | веќе видена

 Сите имаме различни утрински ритуали – до 8 часот, некој веќе го има испиено утринското кафе, друг почнува со работа, а трет упорно стиска „snooze“ на ...
| | веќе видена

 „Срцка, ајде ќе си направиме селфи во поле со сончогледи“, „Злато, држи ме за така и сликај ме одзади“, се дел од хит позите. Популарноста на Инстаграм е сè ...
сите 3 | | | веќе видена

 Над 3.000 испитаници кои учествувале во истражувањето потврдиле дека кога се наоѓаат во најтешките ситуации и животни раздобја, не им помогнале ниту ...
| | веќе видена

Не го трошете времето на оние луѓе кои прават да се чувствувате посебно еден ден, а потоа безвредно следниот ден. Заминете си од оние кои мислат дека можат да ...
сите 4 | | | веќе видена

Границата за стапување во брак секој ден се повеќе се поместува, велат стручните лица. Во денешно време младите се повеќе имаат причини за нерешителност за ...
сите 2 | | | веќе видена

Тоа сигурно звучи како почеток а добар виц, а тоа сигурно го помислиле и судиите на шоуто „Америка има талент“ (America’s Got Talent). Можеме да видиме како се ...
| | веќе видена

Стварно не сте човек да ве остави. Па добро бре, биваше ли до толку да немате срам да му барате на Бранко да ни станува прецедник? Малку ли сторил човекот ...
| | веќе видена

next