Ѓулсерен од "Пармпарча" драстично ослабела еве колку килограмите изгубила, вака изгледа Нургул Јешилчај после диетата (фото)Убавата турска глумица Нургул ...
| | веќе видена

-Алхемијата не беше само хоби за Њутн“, пишува тој во текстот во „Њујорк пост“ наведувајчи дека тоа бил неговиот начин за разбирање на вселената. -Бил убеден ...
| | веќе видена

На ТЕД веќе можат да се сретнат секакви будалаштини (пред изведно време една цура објаснуваше дека педофилијата е сосема легитимна сексуална ориентации), но на ...
| | веќе видена

Математичкиот гениј поминал повеќе години во своето истражување со цел да ја оствари целта за на крај да добие „алгоритам за бирање броеви“ заснован на метода ...
| | веќе видена

Поминаа точно 30 години од емитувањето на серијата „Втората сменa, која се емитуваше на Македонската телевизија во 1988 година. Се сеќаваме на времињата кога ...
| | веќе видена

Никола Димитров, Јани Макрадули и уште по некој, во велелепниот простор на Антички словенски театар, на заинтересирани охриѓани им ги објаснуваат предностите ...
| | веќе видена

Досега никој се нема вака изругано со Јунајед стејтс. Ни на Путин не би му текнало вака да ги мајтапи. Многу се цареви, значи многу. ******
| | веќе видена

13 години помлад од неа и никому не му е јасно како за сопруга ја избрал баш неа, но Хју Џекемен ја обожава. Дебора Ли Фурнес се прошета низ улиците на Сиднеј ...
| | веќе видена

next