Дефне Самуели или повеќе позната како опасната Асија или Зејнеп од позната турска серија „Долина на Волците“...... многу маклу знаат дека таа е пеачка со ...
| | веќе видена

Како прво, волку шахти на квадратен метар може да има само кај нас (пошто махери за планирање). Второ, една од нив тропа дење-ноќе. Можете ли да ги замислите ...
сите 2 | | | веќе видена

 Ако мислите дека луѓето прават необични работи денес, треба да ја проверите нашата, релативно понова историја и ќе видите дека нашите предци правеле чудни ...
| | веќе видена

Стогодишна Германка, која поранор работела како наставничка по физичко воспитување, се кандидирала за работна позиција во локалната управа во нејзиниот роден ...
| | веќе видена

 Емпатичните луѓе понекогаш се чувствуваат како лавови кои се обидуваат да се спровнат низ клучалка, секогаш кога треба да се вклопат некаде. Постојат неколку ...
| | веќе видена

На денешен ден 15 април 2019 – Денеска е Светски ден на правата на потрошувачите 1452.- Во Винчи, кај Емполи, во Тоскана, е роден Леонардо да Винчи, познат ...
сите 2 | | | веќе видена

next